Giełda Hotbit wznawia działanie po ataku hakerskim | Wiadomości | CrypS.

Giełda Hotbit wznawia działanie po ataku hakerskim

Michał Misiura
giełda kryptowalut hotbit wznowiła działanie po ataku hakerskim

Giełda Hotbit wznowiła handel po 2 tygodniach od ataku hakerskiego, w wyniku którego napastnicy mieli uzyskać dostęp do danych 2 mln użytkowników platformy.

Przedstawiciele Hotbit od samego początku studzili emocje, zapewniając że cyberprzestępcom nie udało się dostać do gorących portfeli giełdy. Wygląda na to, że  mówili prawdę – środki znajdują się na kontach użytkowników. Zgodnie z komentarzami w sieci problemy dotyczą pojedynczych kont, których właściciele nie mogą zalogować się na giełdzie.

Zamrożone przez 14 dni aktywa, mogą wrócić na rynek, przez co niektóre coiny są nadal mocno przecenione. Wszystkie zlecenia, które były aktywne na platformie w momencie jej wyłączenia, zostały automatycznie anulowane. Giełda informuje, że w związku z odzyskiwaniem płynności notowania niektórych kryptowalut mogą znacząco odbiegać od cen rynkowych i zaleca ostrożny handel.

Atak na Hotbit

Atak na Hotbit został przeprowadzony o godzinie 24:00, 29 kwietnia. Chińska giełda zareagowała natychmiast wyłączając platformę. Podczas ataku skradziono dane 2 mln użytkowników, jednak nie było wśród nich skanów dokumentów, gdyż Hotbit prowadzi bardzo ograniczoną weryfikację klientów.

W kolejnych dniach od ataku na stronie Hotbit pojawiały się regularnie informacje na temat prac nad jej przywracaniem. Wśród rzeczy do zrobienia znalazło się postawienie na nowo 200 serwerów giełdy oraz przywracanie danych z kopii zapasowej (hakerzy usunęli je nie mogąc dostać się do portfeli).

Od 10 maja użytkownicy mogli logować się na platformie. Zaraz po przejściu na stronę musieli dokonać obowiązkowej zmiany hasła.

Promocja z okazji ponownego otwarcia

Hotbit poinformował, że przez najbliższy miesiąc opłaty za handel na giełdzie dla wszystkich użytkowników będą wynosić – 0,05% przy zleceniach typu maker. Oznacza to premię w wysokości 0,05% dołączaną do bilansu po sfinalizowaniu zlecenia. Prowizja przy zleceniach taker zostaje obniżona do 0,06%.

Ponadto osoby wpłacające środki na giełdę przez najbliższą dobę, będą mogły liczyć na dodatkowe 0,1% do depozytu. Hotbit ogłosił także event Puppy Carnival, podczas którego oferuje bonusy przy handlu “psimi” coinami. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz promocji znajduje się w tym miejscu

giełda kryptowalut hotbit wznowiła działanie po ataku hakerskimreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.