eBay zezwala na aukcje NFT | Wiadomości | CrypS.

eBay zezwala na aukcje NFT

Mariusz Przepiórka
eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT

Tokeny NFT w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność. W NFT przekształcane jest dosłownie wszystko, od kultowych tweetów, cyfrowych dzieł sztuki po memy. Są one sprzedawane za kwoty od kilku USD do nawet kilkunastu milionów USD za sztukę. Na rynku powstaje coraz więcej miejsc, w których można sprzedawać NFT, a sektor ten wydaje się dopiero nabierać rozpędu.

eBay wchodzi w rynek NFT

Teraz na rynek NFT wchodzi platforma eBay, na której można sprzedawać wszystko. Firma ta jest pierwszym serwisem e-commerce, który oferuje sprzedaż NFT na swojej platformie. Warto zauważyć, że obecnie z eBay korzysta 187 milionów osób i poszerzenie oferty o tokeny NFT może znacznie zwiększyć świadomość społeczną tego rodzaju produktu.

W ostatnim czasie byliśmy świadkami ogromnej fali zainteresowania, doniesień medialnych i rozmów wokół wysokiej klasy przedmiotów kolekcjonerskich – lub tego, co wielu nazywa aktywami alternatywnymi. Zainteresowanie i inwestycje objęły wszystko, od kart kolekcjonerskich i komiksów po kolekcjonerskie buty i sztukę. Dzisiaj aktualizujemy politykę eBay, aby uwzględnić sprzedaż NFT. W najbliższym czasie niewymienne tokeny będą dostarczane przez zaufanych sprzedawców, którzy spełniają nasze wysokie standardy, w takich kategoriach, jak karty kolekcjonerskie, muzyka, rozrywka i sztuka – poinformował eBay w komunikacie.

Platforma rozważa akceptację płatności krypto

Platforma zapowiada, że to dopiero początek otwarcia na NFT. Pierwszy etap ma pomóc firmie w zorientowaniu się w specyfice i znaczeniu tokenów dla społeczności. eBay zapowiada też uruchomienie programów, zasad i narzędzi, które ułatwią sprzedaż tokenów NFT z większą pewnością w szerszej gamie kategorii.

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny eBay Jamie Iannone ujawnił, że jego firma rozważa akceptację kryptowaluty jako płatności.

Rozszerzamy dostępne rodzaje płatności. Teraz przyjmujemy Apple Pay i Google Pay. Chcemy zwiększyć opcje dla kupujących. Będziemy nadal przyglądać się innym opcjom, takim jak kryptowaluty  powiedział Iannone.

eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT
reklama
reklama