Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu kryptowalutami

Zerelik Maciej
indonezja podatki kryptowaluty

Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu cyfrowymi aktywami. Rzecznik urzędu skarbowego ujawnił jednak, że proponowany schemat jest nadal na etapie dyskusji, a żadne zmiany nie zostały jeszcze zastosowane.

Największa gospodarka w Azji Południowo-Wschodniej – Indonezja – w ostatnich miesiącach odnotowała ogromny wzrost liczby użytkowników kryptowalut. Lokalni mieszkańcy zaczęli się nimi mocniej interesować po niedawnym rajdzie większości cyfrowych aktywów. Zgodnie z raportem, Indodax – największa giełda w Indonezji – zarejestrowała ponad 700 000 nowych użytkowników tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2021 roku. Całkowita liczba klientów giełdy wzrosła natomiast do trzech milionów osób.

Reuters poinformował jednak, że władze kraju rozważają wprowadzenie podatku od handlu Bitcoinem i altcoinami. Neilmaldrin Noor, rzecznik indonezyjskiego urzędu skarbowego, zapewnił, że przyszłe implementacje są wciąż w fazie dyskusji i nie wprowadzono jeszcze żadnych zmian. Dodał również, że opodatkowanie jest kluczowe dla gospodarki:

Ważne jest, aby wiedzieć, że… jeśli istnieje zysk lub zysk kapitałowy wygenerowany z transakcji, zysk ten jest przedmiotem podatku dochodowego. Tak więc podatnik, który uzyskuje zysk kapitałowy, musi zapłacić podatek i zgłosić go.

Indonezja ma bardzo kontrowersyjne relacje z kryptowalutami. Władze tego kraju zakazały używania cyfrowych aktywów jako instrumentu płatniczego, ale z drugiej strony mieszkańcy mogą handlować nimi jako towarem.

indonezja podatki kryptowaluty
reklama
reklama