Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu kryptowalutami

Redakcja
indonezja podatki kryptowaluty

Indonezja rozważa wprowadzenie podatku od handlu cyfrowymi aktywami. Rzecznik urzędu skarbowego ujawnił jednak, że proponowany schemat jest nadal na etapie dyskusji, a żadne zmiany nie zostały jeszcze zastosowane.

Największa gospodarka w Azji Południowo-Wschodniej – Indonezja – w ostatnich miesiącach odnotowała ogromny wzrost liczby użytkowników kryptowalut. Lokalni mieszkańcy zaczęli się nimi mocniej interesować po niedawnym rajdzie większości cyfrowych aktywów. Zgodnie z raportem, Indodax – największa giełda w Indonezji – zarejestrowała ponad 700 000 nowych użytkowników tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2021 roku. Całkowita liczba klientów giełdy wzrosła natomiast do trzech milionów osób.

Reuters poinformował jednak, że władze kraju rozważają wprowadzenie podatku od handlu Bitcoinem i altcoinami. Neilmaldrin Noor, rzecznik indonezyjskiego urzędu skarbowego, zapewnił, że przyszłe implementacje są wciąż w fazie dyskusji i nie wprowadzono jeszcze żadnych zmian. Dodał również, że opodatkowanie jest kluczowe dla gospodarki:

Ważne jest, aby wiedzieć, że… jeśli istnieje zysk lub zysk kapitałowy wygenerowany z transakcji, zysk ten jest przedmiotem podatku dochodowego. Tak więc podatnik, który uzyskuje zysk kapitałowy, musi zapłacić podatek i zgłosić go.

Indonezja ma bardzo kontrowersyjne relacje z kryptowalutami. Władze tego kraju zakazały używania cyfrowych aktywów jako instrumentu płatniczego, ale z drugiej strony mieszkańcy mogą handlować nimi jako towarem.

indonezja podatki kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.