Internet Computer (ICP) wskakuje na 8 miejsce największych kryptowalut zaraz po debiucie | Wiadomości | CrypS.

Internet Computer (ICP) wskakuje na 8 miejsce największych kryptowalut zaraz po debiucie

Konrad Juszczyk
Kryptowaluta Internet Computer (ICP) wskakuje na 8 miejsce największych kryptowalut zaraz po debiucie

Cyfrowy token, który został uruchomiony w poniedziałek i nosi nazwę Internet Computer (ICP), jest już jedną z największych kryptowalut na świecie, o wartości rynkowej około 42 miliardów dolarów. Główną ambicją projektu jest bycie bazową platformą obliczeniową ludzkości do tworzenia oprogramowania. To brzmi całkiem imponująco.

Niebywały debiut Internet Computer

Internet Computer pojawił się nagle na szczycie rankingu kryptowalut. Jego wartość osiągnęła 90 miliardów dolarów w pierwszym dniu handlu, po czym spadła o ponad połowę, obniżając kapitalizację rynkową do 42 miliardów dolarów. Waluta cyfrowa ICP zadebiutowała na giełdzie kryptowalut Coinbase 10 maja i natychmiast wyleciała w przysłowiowy kosmos. Następnie Internet Computer pojawił się na Binance oraz KuCoin, czy OKEx.

kurs kryptowaluty Internet Computer ICP
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/internet-computer/

Czym jest ICP?

Założona w 2016 roku firma Dfinity od pięciu lat pracowała nad realizacją projektu Internet Computer. ICP to publiczny łańcuch bloków z kilkoma nowatorskimi funkcjami, które sprawiają, że jego użyteczność jest potencjalnie lepsza niż większość innych blockchainów obsługujących inteligentne kontrakty. Projekt może przetwarzać transakcje w mniej niż sekundę i za ułamek ceny korzystania z sieci Ethereum.

Według Dfinity ICP to: Najnowszy projekt blockchain warstwy 1, który opublikował rewolucyjną sieć publiczną zapewniającą nieograniczone środowisko dla inteligentnych kontraktów, które działają z prędkością internetu, obsługując sieć, wysoką skalowalność i redukując koszta obliczeniowe o milion lub więcej razy.

W przeciwieństwie do innych łańcuchów bloków obsługujących inteligentne kontrakty z szybkimi czasami przetwarzania (np. ADA, DOT i SOL), ICP został uruchomiony ze zdecentralizowanymi programami już działającymi w jego blockchainie. Niektóre z tych programów obejmują zdecentralizowaną giełdę (DEX), czy platformę mediów społecznościowych i aplikację do przesyłania wiadomości.

Czym jest internet computer icp

Token ICP jest używany głównie do przetwarzania mocy w sieci Internet Computer i raz użyty w transakcjach jest spalany, dzięki czemu ICP jest walutą deflacyjną. Maksymalna podaż to 469 milionów tokenów, z czego około 123 miliony tokenów są obecnie w obiegu.

Historia projektu

Dominic Williams założył Internet Computer w 2016 roku za pośrednictwem fundacji DFINITY, która ma ponad 180 członków zespołu, włączając w to znanych ekspertów w dziedzinie kryptografii i technologii blockchain. Przez lata badań fundacja non-profit odkryła przełomowe innowacje kryptograficzne, które mogą pomóc w skalowaniu technologii blockchain.

Innowacje, które zostały wprowadzone w ICP, doprowadziły do ​​niewiarygodnie krótkich czasów przetwarzania o nieograniczonej pojemności, a czasy przetwarzania jego łańcucha blokowego są porównywalne z czasem przetwarzania w Internecie, stąd też nazwa Internet Computer.

Dominic Williams Dfinity
Dominic Williams

Williams uważa, że ​​inteligentne kontrakty są „nie do zatrzymania” i są kluczem do bardziej otwartego Internetu. Warto dodać, że przed publicznym udostępnieniem tokena ICP fundacja otrzymała finansowanie w wysokości 102 mln USD od kilku czołowych firm venture capital, takich jak Andreessen Horowitz, Polychain Capital i Electric Capital. Dzięki tak prestiżowym firmom VC, które wspierają projekt, można założyć, że zespół Dfinity wie, co robi i ma fundusze na realizację.

Kryptowaluta Internet Computer (ICP) wskakuje na 8 miejsce największych kryptowalut zaraz po debiuciereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.