Naśladowca Dogecoin przynosi ponad 15 mld USD założycielowi Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Naśladowca Dogecoin przynosi ponad 15 mld USD założycielowi Ethereum

Mariusz Przepiórka
Naśladowca Dogecoin przynosi 8 mld USD zysku założycielowi Ethereum

Okrutny monolog Elona Muska w programie Saturday Night Live mógł spowodować spadek ceny kryptowaluty Dogecoin. Nie powstrzymało to jednak Shiba Inu (SHIB), jednego z naśladowców Dogecoin, przed ogromnym wzrostem wartości i zwiększenia portfela Vitalika Buterina, założyciela Ethereum, o 15 mld USD. W ciągu ostatniego roku Buterin otrzymał 50% podaży tokena SHIB od jego twórców.

SHIB czyli sposób na miliardy dolarów

Shiba Inu (SHIB), to jeden z wielu tokenów o psiej tematycej, zainspirowany Dogecoinem. Wczoraj w ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość zerwała się ze smyczy i wzrosła o 128%. Obecnie kosztuje 0,000031 USD, a według informacji na CoinMarketCap kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wynosi 12 mld USD, co czyni SHIB 20. największą kryptowalutą na świecie.

wykres SHIB
źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/shiba-inu/

W rzeczywistości jednak kapitalizacja rynkowa jest o wiele wyższa: Buterin posiada 505 mld SHIB, czyli 15,6 mld USD według obecnej ceny, i jest największym posiadaczem Shiba Inu. Jest to również największy kryptowalutowy pakiet Buterina – znacznie większy niż jego 1,3 mld USD w ETH. Biorąc pod uwagę udziały Buterina, Shiba Inu staje się 12. największą kryptowalutą. Buterin nie ma jednak nic wspólnego z SHIB. Anonimowi twórcy tokena stwierdzili w swojej białej księdze („woofpaper”), że wysłali 50% monet na adres Buterina, aby usunąć je z obiegu.

Naśladowca Dogecoin przynosi 8 mld USD zysku założycielowi Ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.