Hakerzy atakują konta Instagram na Malcie i żądają okupu w Bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy atakują konta Instagram na Malcie i żądają okupu w Bitcoinach

Zerelik Maciej
haker

Konta na Instagramie mieszkańców Malty zostały niedawno zaatakowane przez hakerów. Internetowi intruzi w zamian za przywrócenie dostępu, domagali się od użytkowników okupu w Bitcoinach.

Bitcoin i większość kryptowalut w ostatnim czasie doświadczają ogromnej hossy. Wiele firm i wpływowych osób albo zainwestowało w nie, albo dostrzegło ich potencjał. Jednak rosnąca wartość kryptowalut przyciągnęła również uwagę hakerów.

Lovein Malta poinformowało o pewnym scamie, który ma miejsce w kraju leżącym na Morzu Śródziemnym. Według podanych informacji, hakerzy włamali się na Instagramowe konta właścicieli małych firm i zwykłych użytkowników platformy społecznościowej. Hakerzy w zamian za przywrócenie dostępu zażądali okupu w pierwotnej kryptowalucie.

Według lokalnych władz, napastnicy pochodzą z Turcji i polowali na maltańskie ofiary przez kilka ostatnich miesięcy.

Instagram i Bitcoin

Nie jest to pierwszy raz, kiedy platforma społecznościowa ma coś wspólnego z Bitcoinem. Jak informowaliśmy w marcu 2021 roku,  influencer Jay Mazini był zamieszany w scam na kwotę 2,5 miliona dolarów w BTC.

Jegara Igbara, lepiej znany jako „Jay Mazini” wykorzystał swoją popularność na platformie, aby „kupić” BTC od swoich zwolenników. Transakcja była prosta i bardzo kusząca, ponieważ obiecał on kupić cyfrowe aktywa od użytkowników po cenie 5% wyższej niż ich wartość rynkowa. Pieniądze jednak nigdy nie dotarły do użytkowników.

W sumie, Jay, Mazini zgarnął co najmniej 2,5 miliona dolarów. Pomimo faktu, że influencer był znany z przekazywania dużej ilości pieniędzy przypadkowym osobom, za przestępstwo grozi mu teraz do 20 lat więzienia.

haker
reklama
reklama