Hakerzy atakują konta Instagram na Malcie i żądają okupu w Bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy atakują konta Instagram na Malcie i żądają okupu w Bitcoinach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
haker

Konta na Instagramie mieszkańców Malty zostały niedawno zaatakowane przez hakerów. Internetowi intruzi w zamian za przywrócenie dostępu, domagali się od użytkowników okupu w Bitcoinach.

Bitcoin i większość kryptowalut w ostatnim czasie doświadczają ogromnej hossy. Wiele firm i wpływowych osób albo zainwestowało w nie, albo dostrzegło ich potencjał. Jednak rosnąca wartość kryptowalut przyciągnęła również uwagę hakerów.

Lovein Malta poinformowało o pewnym scamie, który ma miejsce w kraju leżącym na Morzu Śródziemnym. Według podanych informacji, hakerzy włamali się na Instagramowe konta właścicieli małych firm i zwykłych użytkowników platformy społecznościowej. Hakerzy w zamian za przywrócenie dostępu zażądali okupu w pierwotnej kryptowalucie.

Według lokalnych władz, napastnicy pochodzą z Turcji i polowali na maltańskie ofiary przez kilka ostatnich miesięcy.

Instagram i Bitcoin

Nie jest to pierwszy raz, kiedy platforma społecznościowa ma coś wspólnego z Bitcoinem. Jak informowaliśmy w marcu 2021 roku,  influencer Jay Mazini był zamieszany w scam na kwotę 2,5 miliona dolarów w BTC.

Jegara Igbara, lepiej znany jako “Jay Mazini” wykorzystał swoją popularność na platformie, aby “kupić” BTC od swoich zwolenników. Transakcja była prosta i bardzo kusząca, ponieważ obiecał on kupić cyfrowe aktywa od użytkowników po cenie 5% wyższej niż ich wartość rynkowa. Pieniądze jednak nigdy nie dotarły do użytkowników.

W sumie, Jay, Mazini zgarnął co najmniej 2,5 miliona dolarów. Pomimo faktu, że influencer był znany z przekazywania dużej ilości pieniędzy przypadkowym osobom, za przestępstwo grozi mu teraz do 20 lat więzienia.

hakerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.