Dyrektor w Goldman Sachs rezygnuje z pracy po zarobieniu fortuny dzięki DOGE | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor w Goldman Sachs rezygnuje z pracy po zarobieniu fortuny dzięki DOGE

Konrad Juszczyk
Dyrektor w Goldman Sachs rezygnuje z pracy po zarobieniu fortuny dzięki DOGE

Aziz McMahon pracował 14 lat jako szef sprzedaży w banku Goldman Sachs. Dyrektor zrezygnował jednak z pracy po wypłaceniu zysków z wczesnej inwestycji w Dogecoin (Doge).

Fortuna w DOGE

Biznesmen Aziz McMahon przez 14 lat był dyrektorem zarządzającym i szefem sprzedaży na rynkach wschodzących w Goldman Sachs w oddziale w Londynie. Według źródeł McMahon odszedł po zarobieniu sporej sumy dzięki inwestycji w Dogecoin. Współpracownicy McMahona potwierdzili jego odejście i teraz spekulują, że przygotowuje się on do uruchomienia własnego funduszu hedgingowego. Niewiele wiadomo o tym, ile pieniędzy McMahon zarobił dokładnie na obstawianiu Dogecoina, jednak źródła podały, że jest to znaczna suma, opiewa na dziesiątki milionów dolarów.

Aziz McMahon z Goldman Sachs zarobił miliony dzięki Dogecoin
Źródło: https://linkedin.com

Aktualny milioner nie był pierwszym dyrektorem, który porzucił dużą instytucję na tradycyjnym rynku z powodu kryptowalut. Luyi Zhang, były starszy analityk w Bank of America, opuścił w tym roku stanowisko w firmie, aby dołączyć do zespołu Coinbase, największej giełdy kryptowalut w USA, która od niedawna jest na giełdzie z tickerem COIN.

Szał na Dogecoin

Dogecoin kosztuje obecnie około pół dolara. Pomimo odnotowania spadku, DOGE jest jednym z najbardziej cenionych aktywów w ostatnim czasie, osiągając wzrost w ciągu ostatnich 30 dni wynoszący 560% i ponad 20,000% w ciągu roku. Jednym z głównych czynników, który pomaga kryptowalucie zyskać na wartości, jest wsparcie, jakie otrzymuje od celebrytów, takich jak Elon Musk.

Wczoraj miliarder przeprowadził nawet ankietę na Twitterze, aby zapytać ponad 50 milionów swoich obserwujących, czy jego firma zajmująca się samochodami elektrycznymi powinna akceptować Dogecoin jako formę płatności. Zdecydowana większość odpowiedziała, że jest to świetny pomysł. Dodatkowo Musk ogłosił, że jego druga firma, jaką jest SpaceX, zaakceptowała płatności w DOGE za komercyjny lot kosmiczny na księżyc.

Dyrektor w Goldman Sachs rezygnuje z pracy po zarobieniu fortuny dzięki DOGE
reklama
reklama