Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.06.21]
 • Ruffer zarobił 1,1 miliarda dolarów na BTC
  Firma zarządzająca aktywami – Ruffer Investment zarobiła ponad 1,1 miliarda dolarów w ciągu pięciu miesięcy inwestowania w bitcoiny.
 • Grupa Anonymous wysyła ostrzeżenie do Elona Muska
  Grupa hakerów Anonymous w niedzielę wydała ostrzeżenie dla SpaceX i CEO Tesli Elona Muska. Zespół potępił go za likwidację marzeń i „niszczenie życia” ciężko pracujących ludzi.
 • Donald Trump: Bitcoin wygląda jak oszustwo
  Były prezydent USA Donald Trump powiedział Fox Business, że Bitcoin wygląda mu na oszustwo. „Nie podoba mi się [bitcoin], ponieważ to kolejna waluta, która konkuruje z dolarem. […] Chcę, żeby dolar stał się światową walutą. Zawsze tak mówiłem.”.
 • Tony Hawk HODLuje Bitcoina od 2012 roku
  Podczas konferencji Bitcoin 2021, Tony Hawk ujawnił, że po raz pierwszy kupił Bitcoina w 2012 roku. Zakupu dokonał po tym jak zobaczył w jaki sposób działa kryptowaluta na darknetowym rynku Silk Road. 
 • Bitcoin jako prawny środek płatniczy w Salwadorze
  Salwador zaskoczył wszystkich w ostatnich godzinach konferencji Bitcoin 2021 w Miami. Prezydent tego kraju – Nayib Bukele, ogłosił za pośrednictwem Zoom, że przedłoży projekt ustawy do kongresu, aby uznać Bitcoina za prawny środek płatniczy.
 • Bitmain obniża ceny urządzeń w obliczu krytyki Chin
  Producent sprzętu ASIC Bitmain obniżył cenę urządzeń Antminer o 20% w związku ze spadającymi kursami bitcoinów i krytyką wydobycia przez chińskie władze.
 • SpaceX wyśle węzeł Ethereum w kosmos
  Podczas gdy ostatnie tweety Elona Muska wysłały rynek krypto na ziemię, jego firma SpaceX nawiązała współpracę z SpaceChain, aby wysłać węzeł Ethereum na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
 • Bitcoin w GTA 6?
  Renomowany gamingowy leakster Tom Henderson powiedział ostatnio, że kolejna odsłona Grand Theft Auto (GTA) będzie zawierała Bitcoinowe płatności. Za pośrednictwem swojego Twittera, Henderson poinformował, że gracze będą mogli otrzymać BTC jako nagrodę za ukończenie niektórych misji.
 • Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego
  CEO Twittera i Square Jack Dorsey stwierdził na swoim Twitterze, że Square „rozważa” opracowanie portfela sprzętowego dla Bitcoina.
 • Rozwodzące się pary ukrywają pieniądze za pomocą kryptowalut
  Amerykańscy eksperci ostrzegają, że niektórzy małżonkowie wykorzystują cyfrowe aktywa jako instrument do ukrywania pieniędzy podczas rozwodów.
 • Weibo blokuje konta kryptowalutowych influencerów
  Według doniesień lokalnych źródeł Sina Weibo, chiński odpowiednik Twittera, zablokował konta influencerów związanych z kryptowalutami.
 • Norweski minister finansów uważa, że kryptowaluty doświadczą przełomu
  Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu, jednak najpierw muszą być one odpowiednio uregulowane. Zauważył on również, że nie ma wątpliwości co do wielkiego zainteresowania aktywami kryptograficznymi zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej.
 • Szanghaj udostępnił obywatelom CBDC
  Władze Szanghaju wydają 3 miliony dolarów na testowanie cyfrowych juanów. Zwycięzcy loterii otrzymali 55 DCEP (około 8,6 USD), podał Reuters. W sumie władze rozdysponowały 19,25 mln juanów (około 3 miliony dolarów) wśród 350,000 szczęśliwców.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.06.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.