Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego | Wiadomości | CrypS.

Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego

Maciej Żerelik
square portfel sprzętowy

CEO Twittera i Square Jack Dorsey stwierdził na swoim Twitterze, że Square „rozważa” opracowanie portfela sprzętowego dla Bitcoina.

Portfel sprzętowy lub tzw. „zimny portfel”, jest zasadniczo nośnikiem pamięci, na którym można przechowywać kryptowaluty w trybie offline. Tzw. „gorące portfele” takie jak Metamask, Trust Wallet i Rainbow, są ogólnie uważane za mniej bezpieczne, ponieważ są podłączone do internetu 24/7.

W porannym wątku na Twitterze, Dorsey zadał wiele pytań odnośnie kierunku projektowania urządzeń.

„Czy konieczny jest mały wyświetlacz?” – zapytał. „Oczekiwanie od klientów głównego nurtu, aby walidowali szczegóły na małym wyświetlaczu, prawdopodobnie nie zwiększy bezpieczeństwa i prawdopodobnie zmniejszy niezawodność urządzenia, zwiększy jego koszt i zmniejszy dostępność. Czy produkt jest lepszy, jeśli nie wymaga wyświetlacza?”.

Ledger i Trezor, czyli dwaj najpopularniejsi producenci zimnych portfeli, umieszczają w swoich produktach małe wyświetlacze. Dorsey powiedział, że w podejmowaniu tego typu decyzji będzie pomagał Jesse Dorogusker, wieloletni dyrektor Square. CEO nie określił jednoznacznie, kiedy firma zdecyduje się, czy rzeczywiście stworzyć swój własny portfel:

square portfel sprzętowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.