Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego | Wiadomości | CrypS.

Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego

Zerelik Maciej
square portfel sprzętowy

CEO Twittera i Square Jack Dorsey stwierdził na swoim Twitterze, że Square „rozważa” opracowanie portfela sprzętowego dla Bitcoina.

Portfel sprzętowy lub tzw. „zimny portfel”, jest zasadniczo nośnikiem pamięci, na którym można przechowywać kryptowaluty w trybie offline. Tzw. „gorące portfele” takie jak Metamask, Trust Wallet i Rainbow, są ogólnie uważane za mniej bezpieczne, ponieważ są podłączone do internetu 24/7.

W porannym wątku na Twitterze, Dorsey zadał wiele pytań odnośnie kierunku projektowania urządzeń.

„Czy konieczny jest mały wyświetlacz?” – zapytał. „Oczekiwanie od klientów głównego nurtu, aby walidowali szczegóły na małym wyświetlaczu, prawdopodobnie nie zwiększy bezpieczeństwa i prawdopodobnie zmniejszy niezawodność urządzenia, zwiększy jego koszt i zmniejszy dostępność. Czy produkt jest lepszy, jeśli nie wymaga wyświetlacza?”.

Ledger i Trezor, czyli dwaj najpopularniejsi producenci zimnych portfeli, umieszczają w swoich produktach małe wyświetlacze. Dorsey powiedział, że w podejmowaniu tego typu decyzji będzie pomagał Jesse Dorogusker, wieloletni dyrektor Square. CEO nie określił jednoznacznie, kiedy firma zdecyduje się, czy rzeczywiście stworzyć swój własny portfel:

square portfel sprzętowy
reklama
reklama