Prezydent Salwadoru złożył projekt ustawy uznającej Bitcoina za prawny środek płatniczy | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru złożył projekt ustawy uznającej Bitcoina za prawny środek płatniczy

Maciej Żerelik
salwador bitcoin

Salwador zaskoczył wszystkich w ostatnich godzinach konferencji Bitcoin 2021 w Miami. Prezydent tego kraju – Nayib Bukele, ogłosił za pośrednictwem Zoom, że przedłoży projekt ustawy do kongresu, aby uznać Bitcoina za prawny środek płatniczy.

Ogłoszenie nie spowodowało natychmiastowego wzrostu ceny Bitcoina (BTC). Właściwie spadła ona w ciągu ostatnich 24 godzin o 6%. Wszystko za sprawą kolejnych czwartkowych tweetów Elona Muska.

Uprzednio nagrana zapowiedź Bukele pojawiła się podczas przemówienia Jacka Mallersa, założyciela Strike – portfela kryptowalutowego zbudowanego na Lightning Network.

Mallers powiedział na scenie, że mieszkał w Salwadorze przez trzy miesiące i odkrył, że około 70% populacji nie ma tam konta bankowego, a 20% PKB kraju pochodzi z przekazów pieniężnych wysyłanych przez migrantów do członków rodziny. Strike rozpoczął działalność w Salwadorze w marcu, a Mallers powiedział, że aplikacja „przyjmuje” 20 000 Salwadorczyków dziennie. Przedstawił on nadchodzącą ustawę Bukele jako kolejny krok w partnerstwie pomiędzy Strike i rządem Salwadoru.

Mallers nazwał to ogłoszenie „strzałem słyszanym na całym świecie dla Bitcoina”. Jeśli ustawa przejdzie bez przeszkód, Salwador będzie pierwszym narodem, który oficjalnie uzna Bitcoin za prawny środek płatniczy.

salwador bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.