Tony Hawk HODLuje Bitcoina od 2012 roku | Wiadomości | CrypS.

Tony Hawk HODLuje Bitcoina od 2012 roku

Zerelik Maciej
tony hawk bitcoin

Podczas konferencji Bitcoin 2021, Tony Hawk ujawnił, że po raz pierwszy kupił Bitcoina w 2012 roku. Zakupu dokonał po tym jak zobaczył w jaki sposób działa kryptowaluta na darknetowym rynku Silk Road. Dodał również, że zachował większość swoich udziałów poza przekazaniem kilku BTC organizacjom charytatywnym.

Porównując swoją pierwszą pasję, jaką była jazda na deskorolce, z jego obecnym przywiązaniem do bitcoina, Hawk zauważył, że branża kryptowalutowa znacznie szybciej zyskała popularność. Hawk powiedział:

Bitcoin przejął całe miasto, podczas gdy skateboardingowi zajęło więcej lat, aby stać się głównym nurtem.

Tony Hawk swoją pierwszą styczność z BTC miał za sprawą darknetowego rynku Silk Road. Silk Road pozwalał użytkownikom na anonimowe kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, a najbardziej preferowaną metodą płatności na platformie był właśnie BTC. Hawk powiedział, że nie skorzystał z Silk Road, ale był pod wrażeniem tego, jak działa bitcoin, ponieważ „był bardzo szybki i międzynarodowy”. Skateboarder dodał, że już wtedy była to dla niego „przyszłość finansów”. W związku z tym natychmiast wyszukał w google frazę: „Jak kupić Bitcoin”. Jego pierwszy zakupy miały miejsce w 2012 roku.

Nie robiłem z nim wiele, głównie go obserwowałem.

– powiedział

Dodał jednak, że przekazał cztery bitcoiny organizacji charytatywnej w 2012 roku. Mimo to, ironicznie stwierdził:

Chciałbym je jednak trzymać.

Organizacja Hawka zajmująca się budową skateparków w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, już od kilku lat przyjmuje darowizny w bitcoinach. Wcześniej legenda skateboardingu nawiązała też współpracę z Ethernity Chain, aby uwiecznić swój trik w postaci NFT.

tony hawk bitcoin
reklama
reklama