Norweski minister finansów uważa, że kryptowaluty doświadczą przełomu | Wiadomości | CrypS.

Norweski minister finansów uważa, że kryptowaluty doświadczą przełomu

Konrad Juszczyk
Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu

Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu, jednak najpierw muszą być one odpowiednio uregulowane. Zauważył on również, że nie ma wątpliwości co do wielkiego zainteresowania aktywami kryptograficznymi zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej.

Opinia Jan Tore Sanner’a

Norweskii minister finansów, Jan Tore Sanner, powiedział 2 czerwca w wywiadzie dla Bloomberg, że kryptowaluty w pewnym momencie przekroczą zmienność, z której są obecnie znane, i doświadczą okresu „przełomów”. Zaznaczył jednak, że obecnie nie poleca wchodzić konsumentom na rynek kryptograficzny ze względu na spore fluktuacje.

Oczywiste jest to, że z czasem nastąpi rozwój, który ustabilizuje mechanizmy kryptowalut, doprowadzając do przełomu w nieco dłuższej perspektywie. – powiedział Sanner w wywiadzie

Minister finansów dodał, że nie wierzy, że aktywa kryptograficzne wejdą do głównego nurtu, dopóki nie zostaną odpowiednio uregulowane, wspominając, że kryptowaluty są również „popularne wśród przestępców”. Warto podkreślić, że słowa Sanner’a mogą być wynikiem ostatnich działań norweskich miliarderów, jak Ole Andreas Halvorsen, Øystein Stray Spetalen i Kjell Inge Røkke, którzy zainwestowali miliony dolarów w cyfrowe aktywa.

Nie ma wątpliwości, że zainteresowanie kryptowalutami jest duże zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej. Jak dotąd jednak nie nadawały się one jako środek płatniczy. – dodał noreweski minister

Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.