Norweski minister finansów uważa, że kryptowaluty doświadczą przełomu | Wiadomości | CrypS.

Norweski minister finansów uważa, że kryptowaluty doświadczą przełomu

Konrad Juszczyk
Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu

Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu, jednak najpierw muszą być one odpowiednio uregulowane. Zauważył on również, że nie ma wątpliwości co do wielkiego zainteresowania aktywami kryptograficznymi zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej.

Opinia Jan Tore Sanner’a

Norweskii minister finansów, Jan Tore Sanner, powiedział 2 czerwca w wywiadzie dla Bloomberg, że kryptowaluty w pewnym momencie przekroczą zmienność, z której są obecnie znane, i doświadczą okresu „przełomów”. Zaznaczył jednak, że obecnie nie poleca wchodzić konsumentom na rynek kryptograficzny ze względu na spore fluktuacje.

Oczywiste jest to, że z czasem nastąpi rozwój, który ustabilizuje mechanizmy kryptowalut, doprowadzając do przełomu w nieco dłuższej perspektywie. – powiedział Sanner w wywiadzie

Minister finansów dodał, że nie wierzy, że aktywa kryptograficzne wejdą do głównego nurtu, dopóki nie zostaną odpowiednio uregulowane, wspominając, że kryptowaluty są również „popularne wśród przestępców”. Warto podkreślić, że słowa Sanner’a mogą być wynikiem ostatnich działań norweskich miliarderów, jak Ole Andreas Halvorsen, Øystein Stray Spetalen i Kjell Inge Røkke, którzy zainwestowali miliony dolarów w cyfrowe aktywa.

Nie ma wątpliwości, że zainteresowanie kryptowalutami jest duże zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej. Jak dotąd jednak nie nadawały się one jako środek płatniczy. – dodał noreweski minister

Minister finansów Norwegii uważa, że kryptowaluty mogą doświadczyć przełomu
reklama
reklama