Bitcoin w GTA 6? Tak twierdzi znany leakster Tom Henderson | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w GTA 6? Tak twierdzi znany leakster Tom Henderson

Zerelik Maciej
gta bitcoin

Renomowany gamingowy leakster Tom Henderson powiedział ostatnio, że kolejna odsłona Grand Theft Auto (GTA) będzie zawierała Bitcoinowe płatności. Za pośrednictwem swojego Twittera, Henderson poinformował, że gracze będą mogli otrzymać BTC jako nagrodę za ukończenie niektórych misji. Może to być jedna z nowych funkcji dodanych do zbliżającej się gry, która podobno ma się ukazać w 2023 roku.

Deweloper GTA, Rockstar, nie potwierdził tej informacji. Henderson jednak kilkakrotnie powtórzył, że jest to plotka, którą należy traktować z przymrużeniem oka. Tak naprawdę Rockstar ujawnił bardzo niewiele informacji na temat kolejnego GTA. Fani zostali więc zdani na spekulacje.

W GTA 5 gracze mają dostęp do giełdy. Funkcja ta pozwala im na inwestowanie swoich pieniędzy w grze i mnożenie ich w zależności od pewnych wydarzeń. Według Hendersona, w GTA 6 giełda powróci wraz z brokerem kryptowalut.

Funkcja giełdy powróci, z dodatkiem brokera dla różnych kryptowalut. Jeśli GTA 6 zrobi to dobrze, to będzie to wielkie wydarzenie dla kryptowalut.

Bitcoin wkracza do branży gier?

Rockstar słynie z dodawania funkcji, które tworzą bardziej wciągające doświadczenie dla graczy. Oprócz giełdy, inne tytuły gier wideo w ich produkcji pozwalają graczom na zawieranie transakcji na czarnym rynku, używanie złota jako waluty premium, nabywanie nieruchomości i budowanie własnych firm. Kryptowaluty wydają się więc kolejnym logicznym krokiem dla GTA. Henderson dodał:

Żeby nie było nieporozumień, mam na myśli płatności bitcoinami w grze. Płatności te będą pochodziły od bardziej wpływowych postaci, które będą musiały przekazywać duże ilości „niemożliwej do wyśledzenia gotówki i to szybko”.

W odpowiedzi na reakcję wielu użytkowników twierdzących, że ta plotka może być „żartem”, Henderson wyjaśnił, że „usłyszał” tę informację od kogoś, komu „ufa”. Istnieje jednak możliwość, że kryptowaluta w GTA 6 może nie nazywać się Bitcoin, ale „będzie to kryptowaluta”.

GTA V i Red Dead Redemption II, najnowsza gra Rockstara wydana w październiku 2018 roku, biją rekordy sprzedaży. Ta pierwsza osiągnęła 145 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie i jest jednym z najbardziej dochodowych produktów rozrywkowych wszech czasów. Jej tryb online wciąż przyciąga miliony graczy każdego dnia, dlatego twórcy gry nie spieszą się z premierą kolejnej odsłony.

Popularność gier Rockstara jest niezaprzeczalna. Ich sprzedaż mówi sama za siebie. Jeśli plotka się potwierdzi, Bitcoin może zyskać nowy mainstreamowy kanał, w którym miliony graczy będą miały styczność z kryptowalutami, ich charakterystyką i potencjałem.

gta bitcoin
reklama
reklama