SpaceX wyśle węzeł Ethereum w kosmos | Wiadomości | CrypS.

SpaceX wyśle węzeł Ethereum w kosmos

Zerelik Maciej
spacex węzeł ethereum w kosmos

Podczas gdy ostatnie tweety Elona Muska wysłały rynek krypto na ziemię, jego firma SpaceX nawiązała współpracę z SpaceChain, aby wysłać węzeł Ethereum na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Misja odbędzie się w ramach partnerstwa z SpaceChain, platformą, która koncentruje się na integracji technologii blockchain w przestrzeni kosmicznej. W piątkowym wpisie na blogu, SpaceChain potwierdziło, że węzeł Ethereum rozpoczął swój lot na rakiecie SpaceX Falcon 9. Zee Zhang, współzałożyciel i dyrektor generalny SpaceChain, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani wyniesieniem platformy Ethereum w kosmos i potwierdzeniem, dlaczego zdecentralizowana infrastruktura satelitarna stworzona z wykorzystaniem technologii kosmicznych jest niezbędna do realizacji pełnego potencjału aplikacji blockchain.

Gdy węzeł zostanie podłączony do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, bezpośredni dostęp do niego otrzyma australijski fundusz zarządzania aktywami cyfrowymi o nazwie Nexus.

Węzeł Ethereum w kosmosie to kolejny znak świadczący o niezmienności sieci. Węzły blockchain są wykorzystywane do weryfikacji transakcji. Ponieważ stają się one bardziej rozproszone, sieć staje się znacznie trudniejsza do zhakowania. Nexus, a także inni przyszli klienci SpaceChain, mogą korzystać z tych węzłów, aby zapewnić większe bezpieczeństwo swoich cyfrowych aktywów. SpaceChain oferuje rozwiązania powiernicze, więc ten węzeł kosmiczny może służyć jako bezpieczna kopia zapasowa.

Dzięki platformie smart kontraktów Ethereum działającej w przestrzeni kosmicznej, umożliwia nam to wzmocnienie aplikacji blockchain i transakcji ze zwiększonym bezpieczeństwem i niezmiennością

– dodał Zhang.

Uruchomienie Ethereum w kosmosie jest silnym znakiem rosnącej decentralizacji technologii blockchain. Jest ona kluczowa dla realizacji misji, jaką jest zapewnienie niezmiennej, odpornej na cenzurę sieci.

Oprócz węzła Ethereum, dostawa zawiera również grupę młodych kałamarnic bobtail przeznaczonych do badań naukowych.

spacex węzeł ethereum w kosmos
reklama
reklama