Grupa Anonymous wysyła ostrzeżenie do Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Grupa Anonymous wysyła ostrzeżenie do Elona Muska

Zerelik Maciej
anonymous elon musk

Grupa hakerów Anonymous w niedzielę wydała ostrzeżenie dla SpaceX i CEO Tesli Elona Muska. Zespół potępił go za likwidację marzeń i „niszczenie życia” ciężko pracujących ludzi.

Grupa ostrzegła Elona poprzez wideo opublikowane na Twitterze. Podobnie jak w przypadku ich poprzednich filmów, na ekranie pojawiła się osoba w masce Guya Fawkesa, która cyfrowo zmienionym głosem powiedziała:

Przez ostatnie kilka lat cieszyłeś się jedną z najbardziej przychylnych reputacji wśród wszystkich osób z klasy miliarderów, ponieważ trafiłeś w pragnienie, które wielu z nas ma, aby żyć w świecie z elektrycznymi samochodami i eksploracją kosmosu. Ostatnio… ludzie zaczynają postrzegać cię jako kolejnego narcystycznego bogacza, który jest zdesperowany, by zwrócić na siebie uwagę.

W ostatnim czasie Muskowi przypisuje się ogromne flaktuacje cen na rynku kryptowalut. Jego tweety powodują coś, co nazywa się nawet „Efektem Muska”.

Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczyły na to, że ich zyski z kryptowalut poprawią ich życie. Oczywiście, wzięli ryzyko na siebie, kiedy zainwestowali, i każdy wie, aby być przygotowanym na zmienność w kryptowalutach, ale twoje tweety w tym tygodniu pokazują wyraźne zlekceważenie dla przeciętnej pracującej osoby.

– możemy usłyszeć w dalszej części filmu.

Pogróżki pojawiły się po tym, jak Musk zamieścił na Twitterze mema dot. popularnej piosenki zespołu Linkin Park. Na memie znajdował się cytat z piosenki o treści: „In the end it doesn’t even matter”. CEO w opisie tweeta dodał #Bitcoin oraz emotikonę złamanego serca. Po opublikowaniu tej wiadomości cena BTC spadła o około 7% w ciągu doby.

Anonymous zakończyli wideo, mówiąc:

Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą na sali, ale teraz spotkałeś równych sobie. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy legionem. Spodziewaj się nas.”

anonymous elon musk
reklama
reklama