Grupa Anonymous wysyła ostrzeżenie do Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Grupa Anonymous wysyła ostrzeżenie do Elona Muska

Maciej Żerelik
anonymous elon musk

Grupa hakerów Anonymous w niedzielę wydała ostrzeżenie dla SpaceX i CEO Tesli Elona Muska. Zespół potępił go za likwidację marzeń i „niszczenie życia” ciężko pracujących ludzi.

Grupa ostrzegła Elona poprzez wideo opublikowane na Twitterze. Podobnie jak w przypadku ich poprzednich filmów, na ekranie pojawiła się osoba w masce Guya Fawkesa, która cyfrowo zmienionym głosem powiedziała:

Przez ostatnie kilka lat cieszyłeś się jedną z najbardziej przychylnych reputacji wśród wszystkich osób z klasy miliarderów, ponieważ trafiłeś w pragnienie, które wielu z nas ma, aby żyć w świecie z elektrycznymi samochodami i eksploracją kosmosu. Ostatnio… ludzie zaczynają postrzegać cię jako kolejnego narcystycznego bogacza, który jest zdesperowany, by zwrócić na siebie uwagę.

W ostatnim czasie Muskowi przypisuje się ogromne flaktuacje cen na rynku kryptowalut. Jego tweety powodują coś, co nazywa się nawet „Efektem Muska”.

Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczyły na to, że ich zyski z kryptowalut poprawią ich życie. Oczywiście, wzięli ryzyko na siebie, kiedy zainwestowali, i każdy wie, aby być przygotowanym na zmienność w kryptowalutach, ale twoje tweety w tym tygodniu pokazują wyraźne zlekceważenie dla przeciętnej pracującej osoby.

– możemy usłyszeć w dalszej części filmu.

Pogróżki pojawiły się po tym, jak Musk zamieścił na Twitterze mema dot. popularnej piosenki zespołu Linkin Park. Na memie znajdował się cytat z piosenki o treści: „In the end it doesn’t even matter”. CEO w opisie tweeta dodał #Bitcoin oraz emotikonę złamanego serca. Po opublikowaniu tej wiadomości cena BTC spadła o około 7% w ciągu doby.

Anonymous zakończyli wideo, mówiąc:

Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą na sali, ale teraz spotkałeś równych sobie. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy legionem. Spodziewaj się nas.”

anonymous elon muskreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.