Rozwodzące się pary ukrywają pieniądze za pomocą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rozwodzące się pary ukrywają pieniądze za pomocą kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rozwod kryptowaluty

Amerykańscy eksperci ostrzegają, że niektórzy małżonkowie wykorzystują cyfrowe aktywa jako instrument do ukrywania pieniędzy podczas rozwodów.

Według ostatniego raportu New York Digital Investment Group (NYDIG), prawie 50 milionów Amerykanów posiada obecnie Bitcoina. Co więcej, wzrasta również popularność altcoinów. Mając powyższe na uwadze, adwokaci rozwodowi w USA zauważyli, że coraz więcej małżonków ukrywa swoje pieniądze w kryptowalutach podczas rozwodów. Sandra Radna, ekspert z Long Island, powiedziała:

Jestem pewna, że to był problem przez cały czas. Poziom świadomości dla adwokatów rozwodowych jest bardzo świeży.

Radna przyznała, że najtrudniejszym zadaniem adwokatów jest odkrycie, czy rzeczywiście doszło do inwestycji w kryptowaluty. Dodała, że wielu małżonków nie wie wszystkiego na swój temat, co może skutkować też tym, że nie wiedzą o ukrytych oszczędnościach.

Według ekspertów, ujawnienie ukrytych oszczędności w cyfrowych aktywach może być wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli nie jest to Bitcoin czy Ethereum. Proces ten jest również dość kosztowny, ponieważ wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szczegółowych dochodzeń, poświęcenia czasu i poniesienia dodatkowych kosztów. Sandra Radna poradziła ludziom, by przeprowadzali go tylko wtedy, gdy liczą na odkrycie poważnej kwoty:

Szukamy ludzi, którzy zarobili znaczące sumy pieniędzy, aby było to warte śledztwa. Jeśli jest to 5 000 dolarów [kryptowaluty], to naprawdę nie warto.

Ciemna strona kryptowalut

Oprócz ukrywania pieniędzy przed byłymi ukochanymi, kryptowaluty mogą być również powiązane z innymi nielegalnymi działaniami. Jak informowaliśmy w zeszłym roku, hiszpańska policja aresztowała członka kolumbijskiego kartelu narkotykowego pod zarzutem wyprania około 6 milionów euro przy użyciu cyfrowych aktywów.

Handlarz został złapany w swojej willi w Marbelli w Maladze. Policja znalazła tam wiele luksusowych przedmiotów, samochodów i gotówki. Przestępca był częścią kartelu Cali z Kolumbii i reprezentował syndykat narkotykowy w Europie.

rozwod kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.