Rozwodzące się pary ukrywają pieniądze za pomocą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Rozwodzące się pary ukrywają pieniądze za pomocą kryptowalut

Zerelik Maciej
rozwod kryptowaluty

Amerykańscy eksperci ostrzegają, że niektórzy małżonkowie wykorzystują cyfrowe aktywa jako instrument do ukrywania pieniędzy podczas rozwodów.

Według ostatniego raportu New York Digital Investment Group (NYDIG), prawie 50 milionów Amerykanów posiada obecnie Bitcoina. Co więcej, wzrasta również popularność altcoinów. Mając powyższe na uwadze, adwokaci rozwodowi w USA zauważyli, że coraz więcej małżonków ukrywa swoje pieniądze w kryptowalutach podczas rozwodów. Sandra Radna, ekspert z Long Island, powiedziała:

Jestem pewna, że to był problem przez cały czas. Poziom świadomości dla adwokatów rozwodowych jest bardzo świeży.

Radna przyznała, że najtrudniejszym zadaniem adwokatów jest odkrycie, czy rzeczywiście doszło do inwestycji w kryptowaluty. Dodała, że wielu małżonków nie wie wszystkiego na swój temat, co może skutkować też tym, że nie wiedzą o ukrytych oszczędnościach.

Według ekspertów, ujawnienie ukrytych oszczędności w cyfrowych aktywach może być wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli nie jest to Bitcoin czy Ethereum. Proces ten jest również dość kosztowny, ponieważ wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szczegółowych dochodzeń, poświęcenia czasu i poniesienia dodatkowych kosztów. Sandra Radna poradziła ludziom, by przeprowadzali go tylko wtedy, gdy liczą na odkrycie poważnej kwoty:

Szukamy ludzi, którzy zarobili znaczące sumy pieniędzy, aby było to warte śledztwa. Jeśli jest to 5 000 dolarów [kryptowaluty], to naprawdę nie warto.

Ciemna strona kryptowalut

Oprócz ukrywania pieniędzy przed byłymi ukochanymi, kryptowaluty mogą być również powiązane z innymi nielegalnymi działaniami. Jak informowaliśmy w zeszłym roku, hiszpańska policja aresztowała członka kolumbijskiego kartelu narkotykowego pod zarzutem wyprania około 6 milionów euro przy użyciu cyfrowych aktywów.

Handlarz został złapany w swojej willi w Marbelli w Maladze. Policja znalazła tam wiele luksusowych przedmiotów, samochodów i gotówki. Przestępca był częścią kartelu Cali z Kolumbii i reprezentował syndykat narkotykowy w Europie.

rozwod kryptowaluty
reklama
reklama