Ruffer zarobił 1,1 miliarda dolarów na BTC | Wiadomości | CrypS.

Ruffer zarobił 1,1 miliarda dolarów na BTC

Konrad Juszczyk
Ruffer Investment Company przeznacza 15 milionów na inwestycję w bitcoiny (BTC)

Firma zarządzająca aktywami – Ruffer Investment zarobiła ponad 1,1 miliarda dolarów w ciągu pięciu miesięcy inwestowania w bitcoiny. Brytyjska firma częściowo tłumaczyła sprzedaż aktywów tym, że w obliczu zniesienia ograniczeń związanych z pandemią młodzi ludzie nie będą już spędzać dużo czasu na handlu.

Ogromny zwrot z inwestycji w BTC

Londyńska firma inwestycyjna Ruffer Investment Company, która początkowo przeznaczyła 2,5% swojego portfela w bitcoiny (BTC) ze względu na dewaluację walut, spieniężyła swoją ostatnią inwestycję w kwietniu na długo przed spadkiem krypto-rynku. Jak donosi Times, Ruffer kupił bitcoiny w listopadzie ubiegłego roku za 600 mln dolarów i sprzedawał je do kwietnia tego roku, uzyskując zysk przekraczający 1,1 miliarda dolarów.

Kiedy cena podwoiła się w grudniu i na początku stycznia osiągnęliśmy pewne zyski dla naszych klientów. Aktywnie zarządzaliśmy pozycją i do momentu sprzedaży ostatniej transzy w kwietniu łączny zysk wyniósł nieco ponad 1,1 miliarda dolarów. – powiedział dyrektor inwestycyjny w Ruffer, Hamish Baillie

Wyczucie czasu zdecydowanie grało na ich korzyść, ponieważ Bitcoin osiągnął szczyt w wysokości 64,854 USD 14 kwietnia. W lutym Ruffer był notowany jako jedna z dziewięciu spółek publicznych z największymi portfelami bitcoinów. Ruffer postanowił spieniężyć swoją inwestycję, ponieważ jak przewiduje, młodzi ludzie (których działalność handlowa, jak sądzi firma, zapoczątkowała hossę) nie będą siedzieć w domu, handlując kryptowalutami, gdy blokady się złagodzą.

Firma zainwestowała swoje zyski z bitcoinów w „ochronne” aktywa, takie jak obligacje emitowane przez rząd, które rosną zgodnie ze wskaźnikiem cen detalicznych. Warto podkreślić, że Ruffer widzi teraz Bitcoin jako alternatywny bezpieczny zasób dla inwestorów instytucjonalnych, przez co dyrektor firmy, Baillie dodał, że nie wykluczył ponownej inwestycji w bitcoiny.

Ruffer Investment Company przeznacza 15 milionów na inwestycję w bitcoiny (BTC)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.