Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.04.21]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w krypto 6.04 Podsumowanie dnia
 • Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga 2 bln USD
  Rynek kryptowalut osiągnął wczoraj kapitalizację na poziomie 2 bilionów dolarów. Wśród liderów wzrostu znalazły się m.in Ethereum i Ripple, które osiągnęły nowe ATH. W pierwszym kwartale do startupów z branży spłynęły już więcej USD niż w całym 2020 roku.
 • Grayscale przekształca GBTC w bitcoinowy ETF
  Grayscale ogłosiło dziś zamiar przekształcenia największego na świecie funduszu powierniczego BTC – GBTC – w fundusz typu ETF (exchange-traded fund). Jednym ze skutków tego kroku byłoby znaczne zmniejszenie opłat za zarządzanie środkami klientów.
 • Kapcie od Gucci na NFT
  Według Vogue Business, Gucci i kilka innych luksusowych marek zamierzają wejść na rynek niewymiennych tokenów (NFT). Według przedstawiciela firmy „to tylko kwestia czasu”. Włączenie się do trendu ma planować wiele uznanych domów mody, takich jak Neuno.
 • Chińskie władze wesprą krypto-górników i firmy blockchain
  Władze chińskiej prowincji Junnan, która odpowiada za 5,4% globalnej mocy obliczeniowej w sieci bitcoina, będą dotować i wspierać firmy z branży blockchain. Wśród spółek, które mogą liczyć na pomoc od rządu znajdą się górnicy kryptowalut.
 • Bank Centralny Argentyny chce znać posiadaczy kryptowalut
  Argentyński bank centralny (BCRA) zwrócił się do krajowych banków o przekazanie informacji o swoich klientach, którzy handlują bitcoinem lub innymi kryptowalutami. Otrzymane dane mają pomóc mu w rozważaniach nad ewentualnymi regulacjami.
 • IRS inwestuje w tropienie unikających podatków
  Amerykański urząd skarbowy (IRS) przeznaczy 10 mln USD na innowacje, które pomogą mu w ściąganiu danin. Wśród nich ma znaleźć się rozwiązanie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, do tropienia posiadaczy kryptowalut uchylających się od płacenia podatków.
 • Klienci pozywają Nexo za zdjęcie XRP
  Amerykańska platforma pożyczek kryptograficznych Nexo stoi przed pozwem zbiorowym za likwidację pozycji w XRP wartych 5 mln USD. Firma zrobiła to bez ostrzeżenia, na fali delistingu Ripple w związku z pozwem skierowanym przez SEC.
 • Tether na Polkadot i Kusama Networks
  Tether zapowiedział, że stablecoiny USDT zaczną być wkrótce emitowane także w oparciu o ekosystemy Polkatod i Kusama Networks. Nie określono jeszcze szczegółowego harmonogramu, ponieważ wciąż trwają testy.
podsumowanie dnia w krypto 6.04reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.