IRS inwestuje ponad 10 mln USD w projekty cyfrowe | Wiadomości | CrypS.

IRS inwestuje ponad 10 mln USD w projekty cyfrowe

Mariusz Przepiórka
IRS - Uncle Sam - taxes

Sezon rozliczeń podatkowych w USA zbliża się ku końcowi i urząd skarbowy (IRS) postanowił wykorzystać spokojniejszy okres do zwiększenia swoich możliwości technologicznych. Przeznaczy na ten cel ponad 10 mln USD.

Kilka dni temu IRS zapowiedział ambitne plany digitalizacji operacji za rok podatkowy 2021. Inicjatywa obejmuje odejście od papierowych dokumentów, nacisk na pozyskiwanie danych ze słabej jakości zdjęć oraz opracowanie nowych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym.

Projekty związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym mają na celu opracowanie zautomatyzowanych „chatbotów” do obsługi klienta oraz lepsze śledzenie transakcji kryptowalutowych. IRS zamierza wykorzystać je do pozyskiwania danych m.in. z dark webu, mediów społecznościowych, publicznych rejestrów oraz nazw domen i danych geolokalizacyjnych. Ma to przede wszystkim ułatwić tropienie podatników, którzy uchylają się od obowiązków podatkowych związanych z zyskami kryptowalutowymi.

IRS zacieśnia kontrolę

To kolejny krok IRS w walce z nieuczciwymi podatnikami. Niedawno pisaliśmy również o decyzji sądu, który udzielił upoważnienia amerykańskiemu urzędowi podatkowemu  do skorzystania z tzw. wezwania Johna Doe skierowanego do firmy Circle, aby uzyskać wszystkie informacje na temat amerykańskich podatników, którzy obracali aktywami kryptowalutowymi o wartości co najmniej 20 000 USD na platformach tej firmy w latach 2016-2020.

IRS - Uncle Sam - taxesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.