Chiny: prowincja Junnan wesprze górników kryptowalut i firmy blockchain | Wiadomości | CrypS.

Chiny: prowincja Junnan wesprze górników kryptowalut i firmy blockchain

Redaktor: Albert Czajkowski
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

Władze chińskiej prowincji Junnan ogłosiły 10-punktowy plan wsparcia rozwoju firm z branży blockchain. Skorzystać mogą na nim także górnicy kryptowalut.

Plany chińskiej prowincji zostały opublikowane w ostatni piątek. W dokumencie przedstawiono 10 sposobów, na jakie władze Junnanu zamierzają wspierać lokalny rozwój technologii blockchain. Wśród nich znalazły się państwowe dotacje dla startupów i firm, które będą mogły otrzymać pieniądze na wynajem lub rekrutację talentów. 

Jednym z kluczowych punktów planu jest wsparcie dla tworzenia nowej infrastruktury blockchain na terenie prowincji. W tym przyspieszenie rozwoju platform warstwy pierwszej oraz platform zapewniających moc obliczeniową dla projektów opartych na technologii blockchain.

Jak zwraca uwagę The Block, pomimo że w dokumencie nie pojawiają się słowa bitcoin ani kryptowaluty, urzędnicy prowincji odwiedzili wiele farm miningowych. Podczas spotkań z górnikami badali interakcję ich biznesów z lokalną gospodarką. Portal, który rozmawiał z przedstawicielami branży, twierdzi że rządowy plan wsparcia dla firm związanych z technologią blockchain, powstał w następstwie właśnie tych konsultacji.

Miningowe zagłębie Chin

Junnan i sąsiedni Syczuan to dwie prowincje będące hydroenergetycznym centrum Chin. Elektrownie wodne, zbudowane m.in. na przepływającej przez nie rzece Jangcy, zasilają ogromną ilość farm miningowych. Według danych z Cambridge Center for Alternative Finance, w kwietniu 2020 roku, górnicy z Junnanu odpowiadali za 5,4% globalnej mocy obliczeniowej w sieci bitcoin.

Pomimo zmiennego podejścia do kryptowalut, które prezentują chińskie władze centralne, obu prowincjom zależy na rozwoju branży. Farmy miningowe są dla nich pożyteczne nie tylko z powodu odprowadzanych podatków, ale także z uwagi na pomoc w zużywaniu nadmiarowej energii elektrycznej, podczas letniej pory deszczowej. W ostatnim czasie, Syczuan utworzył specjalne strefy gospodarcze dla firm z wybranych energochłonnych branż, wśród których znajduje się górnictwo kryptowalut.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.