Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga 2 bln USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga 2 bln USD

Mariusz Przepiórka
Rynek kryptowalut jest warty 1 bilion dolarów

Rynek kryptowalutowy pobija kolejne rekordy i w poniedziałek osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 2 bln USD. To m.in. efekt niedawnego wzrostu wartości XRP, która w ciągu ostatnich 7 dni zwiększyła się o blisko 60%.

Obecnie całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów kryptowalutowych oscyluje wokół poziomu 1,98 bln USD. Sam bitcoin, który jest największą kryptowalutą na świecie, ma kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1,1 bln USD. XRP stał się czwartą najcenniejszą kryptowalutą na świecie po tym, jak kapitalizacja rynkowa tej waluty osiągnęła poziom 45 mld USD, czym przeskoczyła takie waluty, jak Cardano, Uniswap i Litecoin.

Ethereum, druga co do wielkości waluta cyfrowa na świecie, osiągnęła wczoraj rekordowy poziom 2150 USD po znacznym wzroście popytu detalicznego i instytucjonalnego. Grayscale, czołowy zarządca aktywów cyfrowych, również podkreśla rosnące w ostatnim czasie zainteresowanie inwestycjami w ETH ze strony sektora instytucjonalnego. Obecnie Grayscale zarządza ponad 3,1 mln ETH o łącznej wartości ponad 6,5 mld USD. Czwarta największa na świecie kryptowaluta XRP od początku ubiegłego tygodnia znajduje się na fali wznoszącej. Jej wartość skoczyła z 0,55 USD do 0,93 USD w ciągu ostatnich 7 dni. Obecnie walczy o utrzymanie historycznego poziomu 1 USD, który został dziś przez nią przekroczony.

Kapitał szerokim strumieniem płynie do sektora krypto

Binance Coin niedawno przekroczył kapitalizację rynkową na poziomie 50 mld USD. Obecnie BNB jest wyceniany na około 390 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 58 mld USD. 6 największych na świecie aktywów kryptowalutowych to Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP, Tether i Polkadot.

Warto również zauważyć, że w pierwszym kwartale 2021 roku 129 startupów skupiających się na kryptowalutach i technologii blockchain otrzymało łącznie finansowanie w wysokości 2,6 mld USD. Takie dane podał Bloomberg, powołując się na informacje z firmy CB Insights, zajmującej się analityką biznesową. Dla porównania, w ciągu całego 2020 roku firmy kryptowalutowe i blockchainowe przyciągnęły łącznie 2,3 mld USD.

Rynek kryptowalut jest warty 1 bilion dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.