Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 02.04.021
 • Kryptowalutowa giełda Coinbase wejdzie na giełdę 14 kwietnia
  Coinbase, jedna z czołowych giełd kryptowalutowych, ogłosiła, że oczekuje rozpoczęcia obrotu swoimi akcjami klasy A w dniu 14 kwietnia. Giełda na początku bieżącego roku ujawniła plany wejścia na giełdę. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, handel akcjami Coinbase rozpocznie się na parkiecie Nasdaq Global Select Market pod symbolem COIN.
 • Były dyrektor Apple Music dołącza do firmy kryptograficznej Ledger
  Weteran i były dyrektor Apple Music, Parker Todd Brooks, opuszcza firmę, aby dołączyć do Ledgera, jednego z największych dostawców portfeli sprzętowych do kryptowalut. Zgodnie z piątkowym ogłoszeniem, Brooks będzie teraz kierował działem tokenów niewymiennych Ledgera, ponieważ firma rozszerza swoje wsparcie w zakresie przechowywania, wyświetlania, zarządzania i bezpieczeństwem NFT.
 • Justin Sun kupił dzieła sztuki za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFT
  Założyciel Tron, Justin Sun, kupił obraz Pabla Picassa i Andy’ego Warhola za 22 miliony dolarów, a teraz zamierza je stokenizować za pośrednictwem swojego funduszu JUST NFT.
 • Tajlandia rozpocznie testy CBDC w 2022 roku
  Bank centralny Tajlandii wzywa do publicznego komentowania planu, wprowadzenia suwerennej waluty cyfrowej w ciągu najbliższych 5 lat. Wstępne testy CBDC mają rozpocząć się w drugim kwartale 2022 roku.
 • Brytyjski nadzór finansowy chce regulować bitomaty
  Zdaniem wysokiego urzędnika brytyjskiego Financial Conduct Authority, kryptowaluty stanowią jedno z największych zagrożeń związanych z praniem brudnych pieniędzy. FCA zacieśnia nad nimi regulacje.
 • Hiszpania ureguluje uliczne reklamy związane z Bitcoinem
  Hiszpańska Narodowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) chce wprowadzić bardziej rygorystyczne regulacje dot. reklam promujących kryptowaluty. Takimi informacjami podzielił się podczas niedawnej konferencji prezes organizacji, Rodrigo Buenaventura.
 • JPMorgan koryguje prognozę cen Bitcoina do 130,000 USD
  Analitycy banku JPMorgan, wyznaczyli długoterminowy cel BTC w wysokości 130,000 USD, po obniżeniu poprzeczki z powodu spadku notowań złota.
 • Tajlandzka SEC przeszkoli kryptowalutowych inwestorów
  Sekretarz generalna tajlandzkiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) powiedziała, że wymogiem dopuszczenia do handlu kryptowalutami powinna być podstawowa wiedza na temat tych aktywów. SEC zorganizuje darmowe szkolenia dla inwestorów i odchodzi od wcześniejszych, kontrowersyjnych pomysłów na regulacje.
 • Coinbase sponsoruje sezon wiosenny Counter-Strike
  Giełda Coinbase będzie sponsorować wiosenny sezon Counter-Strike w lidze e-sportowej BLAST Premier. Coinbase pojawi się na Spring Showdown od 13 do 18 kwietnia, a sam finał zaplanowany jest na 15-20 czerwca.
 • Stan Iowa mówi „tak” dla blockchaina i smart kontraktów
  Izba stanu Iowa jednogłośnie przyjęła ustawę, Senate File (SF) 541, która ułatwia transakcje elektroniczne. Jak podaje Gazette, ustawa formalnie uznaje smart kontrakty. Potwierdza również, że blockchain jest bezpieczną i wiarygodną księgą do przechowywania informacji.
 • IRS z dostępem do informacji o traderach
  Amerykański sąd federalny udzielił upoważnienia amerykańskiemu urzędowi podatkowemu Internal Revenue Service (IRS) do skorzystania z tzw. wezwania Johna Doe skierowanego do firmy Circle, aby uzyskać wszystkie informacje na temat amerykańskich podatników, którzy obracali aktywami kryptowalutowymi o wartości co najmniej 20 000 USD na platformach tej firmy w latach 2016-2020.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 02.04.021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.