Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFT | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFT

Konrad Juszczyk
Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFT

Założyciel Tron, Justin Sun, kupił obraz Pabla Picassa i Andy’ego Warhola za 22 miliony dolarów, a teraz zamierza je stokenizować za pośrednictwem swojego funduszu JUST NFT.

Transfuzja dzieł sztuki na niewymienne tokeny

Justin Sun zapłacił 20 milionów dolarów za „Femme nue couchée au collier” Pabla Picassa i 2 miliony dolarów za „Trzy autoportrety” Andy’ego Warhola. Oba obrazy zostały sprzedane w Christie’s 23 marca. Dyrektor generalny Tron planuje zamienić oba dzieła na tokeny NFT, które zostaną wystawione na sprzedaż.

Najnowszy nabytek Suna jest krokiem w rozwoju funduszu JUST NFT, który sprzedaje tylko “najwyższej klasy” sztukę wartą co najmniej 1 milion dolarów. Pierwszym dziełem JUST NFT był “Ocean Front” autorstwa Beeple, który Sun kupił za 6 milionów dolarów 23 marca. Warto dodać, że twórca firmy stojącej za kryptowalutą TRX, jest szczególnie aktywny w przestrzeni artystycznej NFT. Starał się wylicytować dzieło Beepla, które ostatecznie zostało sprzedane za 69 milionów dolarów.

Justin Sun powiedział, że nowy nabytek jest ważnym kamieniem milowym w historii funduszu JUST NFT: Wierzę, że w przyszłości do katalogu funduszu JUST NFT zostanie dodanych więcej światowej klasy dzieł najlepszych artystów.

Dyrektor generalny Tron ujawnił w marcu, że JUST NFT ma być rozwiązaniem mającym na celu wypełnienie luki między technologią księgi cyfrowej, a artystami, którzy chcą wypuścić własne niewymienialne tokeny na rynek. Fundusz koncentruje się na najlepszych artystach i dziełach sztuki. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ rynek dzieł NFT został zasypany przez laików oraz nowych artystów, którzy są nieznani, a w dodatku kopiują dzieła. Można przypuszczać, że pomysł na projekt JUST NFT, powstał zaraz po zniszczeniu dzieła Banksy’ego i sprzedaży go w formie NFT, po wiele wyższej cenie, niż został pierwotnie zakupiony.

Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.