Tajlandzka SEC przeszkoli kryptowalutowych inwestorów | Wiadomości | CrypS.

Tajlandzka SEC przeszkoli kryptowalutowych inwestorów

Michał Misiura
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Sekretarz generalna tajlandzkiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) powiedziała, że wymogiem dopuszczenia do handlu kryptowalutami powinna być podstawowa wiedza na temat tych aktywów. SEC zorganizuje darmowe szkolenia dla inwestorów i odchodzi od wcześniejszych, kontrowersyjnych pomysłów na regulacje.

Głowa tajlandzkiej SEC, Ruenvadee Suwanmongkol, przekazała informacje podczas wystąpienia na żywo na facebookowym profilu Komisji. Powiedziała w nim, że proponowane wytyczne organu regulacyjnego, koncentrują się obecnie na doświadczeniu osób chcących handlować na rynku kryptowalut. Według stanowiska SEC powinny one mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat cyfrowych aktywów.

Suwanmongkol zapowiedziała, że osoby bez doświadczenia powinny przejść szkolenie z handlu kryptowalutami lub zdać odpowiedni test. SEC ma zorganizować darmowe kursy o nazwie Crypto 101 dla inwestorów, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tradingiem na rynku cyfrowych aktywów. 

Odejście od wymagań finansowych

Poprzednia propozycja tajlandzkiej SEC koncentrowała się na dochodzie osób, które miałyby zostać dopuszczone do handlu kryptowalutami. W jej myśl, prawo do tradingu na tym rynku otrzymaliby jedynie obywatele Tajlandii o dochodach przekraczających 32 000 dolarów rocznie. Pomysł wywołał duże wzburzenie wśród lokalnej społeczności krypto, która zauważyła, że wykluczy to osoby o niskich zarobkach. Pomimo że według statystyk przeciętna płaca w Tajlandii to obecnie około 37 000 USD rocznie, aż 1/4 społeczeństwa zarabia o 15 000 dolarów mniej. Wprowadzenie progu finansowego przełożyłoby się na niedopuszczenie ich do obrotu kryptowalutami.

Najnowsza propozycja Komisji wskazuje na to, że SEC posłuchała inwestorów i zdecydowała się odejść od kontrowersyjnych regulacji. Nie zostało to powiedziane wprost, ale facebookowy live z szefową urzędu, był poświęcony konkluzjom wyciągniętym z konsultacji społecznych. Nie wspomniano na nim o wcześniejszej propozycji, a Suwanmongkol wycofywała się z niej już wcześniej, mówiąc że Komisja chciała jedynie poznać opinię obywateli.

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.