Kryptowalutowa giełda Coinbase wejdzie na giełdę 14 kwietnia | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowa giełda Coinbase wejdzie na giełdę 14 kwietnia

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Coinbase, jedna z czołowych giełd kryptowalutowych, ogłosiła, że oczekuje rozpoczęcia obrotu swoimi akcjami klasy A w dniu 14 kwietnia. Giełda na początku bieżącego roku ujawniła plany wejścia na giełdę. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, handel akcjami Coinbase rozpocznie się na parkiecie Nasdaq Global Select Market pod symbolem COIN.

W oficjalnym komunikacie spółka Coinbase poinformowała, że jej wniosek rejestracyjny S-1, złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), dotyczący proponowanego bezpośredniego notowania publicznego jej akcji zwykłych klasy A, został 1 kwietnia rozpatrzony pozytywnie. Giełda podkreśla, że jej akcje powinny trafić do obrotu rynkowego już 14 kwietnia i wskazuje, że kopię prospektu emisyjnego związanego z wnioskiem rejestracyjnym można uzyskać, odwiedzając EDGAR na oficjalnej stronie SEC.

Giełda zwiększa swą obecność na rynku

Założona w 2012 roku przez Briana Armstronga Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Według ostatniego raportu Messari, firmy analitycznej zajmującej się kryptowalutami, środki przechowywane na tej amerykańskiej giełdzie kryptowalutowej stanowiły prawie 11% wszystkich aktywów cyfrowych w 2020 roku.

Giełda z siedzibą w USA ma obecnie bardzo silną pozycję na rynku kryptowalut. Firma podkreślała niedawno, że buduje gospodarkę kryptowalutową, której celem jest stworzenie przejrzystego systemu finansowego. Zdaniem Coinbase, można to osiągnąć właśnie dzęki kryptowalutom. W styczniu bieżącego roku giełda rozszerzyła swą obecność w branży, kupując startup Routefire, zajmujący się realizacją obrotu kryptowalutami.

W grudniu ubiegłego roku w jednym z wpisów na oficjalnym logu Coinbase, założyciel giełdy wspominał, że cały personel Coinbase z zaangażowaniem podchodzi do zaoferowania możliwości dostępu do kryptowalut każdemu inwestorowi. W ramach tego zobowiązania giełda zawsze chce dążyć do zapewnienia swoim klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zaufania i przejrzystości.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.