Hiszpania ureguluje uliczne reklamy związane z Bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Hiszpania ureguluje uliczne reklamy związane z Bitcoinem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hiszpania chce wiedzieć o kryptowalutach obywateli

Hiszpańska Narodowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) chce wprowadzić bardziej rygorystyczne regulacje dot. reklam promujących kryptowaluty. Takimi informacjami podzielił się podczas niedawnej konferencji prezes organizacji, Rodrigo Buenaventura.

Według Buenaventura, organ finansowy uważa takie reklamy za “ryzykowne”. CNMV planuje skonsultować się w tej sprawie z komitetem doradczym oraz z opinią publiczną.

W oparciu o wynik konsultacji, CNMV planuje zaproponować bardziej rygorystyczne zasady dotyczące reklam ulicznych związanych z kryptowalutami. Propozycja zostanie przedłożona hiszpańskiej Radzie Stanu – najwyższemu organowi konsultacyjnemu doradzającemu rządowi kraju w sprawie inicjatyw legislacyjnych.

Konieczne jest […] podkreślenie, że tym, co jest kontrolowane przez CNMV, nie są aktywa, dostawcy lub operacje. Jest to tylko reklama, na której są one reklamowane jako alternatywa inwestycyjna

– powiedział Buenaventura.

Prezes dodał, że agencja musi upewnić się, że proponowana decyzja nie zaszkodzi legalnym firmom.

Ważne jest, aby działać szybko – ale ważniejsze jest, aby stworzyć przepisy prawidłowo.

 

Oświadczenia Buenaventury pojawiają się w następstwie ogromnej kampanii reklamowej rozpoczętej przez Bit2me w lutym. Firma umieściła około 800 plakatów na głównych ulicach Madrytu z hasłami “Rewolucja właśnie się rozpoczęła. Witamy w Bitcoinie”.

bit2me reklamy

Rozpoczęcie kampanii zbiegło się w czasie ze wspólnym oświadczeniem CNMV i Banku Hiszpanii w sprawie ryzyka inwestycyjnego związanego z kryptowalutami.

Zgodnie z oświadczeniem, kryptowaluty i wspierająca je technologia mogą “galwanizować i modernizować” system finansowy. Stwarzają jednak ryzyko ze względu na ich “ekstremalną zmienność, złożoność i brak przejrzystości”. Bank centralny argumentował również, że “biorąc pod uwagę ich wysoką zmienność, kryptowaluty nie spełniają właściwie funkcji jednostki rozliczeniowej i przechowywania wartości”.

hiszpania chce wiedzieć o kryptowalutach obywatelireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.