IRS z dostępem do informacji o traderach korzystających z usług Circle | Wiadomości | CrypS.

IRS z dostępem do informacji o traderach korzystających z usług Circle

Mariusz Przepiórka
irs 1040 formularz

Amerykański sąd federalny udzielił upoważnienia amerykańskiemu urzędowi podatkowemu Internal Revenue Service (IRS) do skorzystania z tzw. wezwania Johna Doe skierowanego do firmy Circle, aby uzyskać wszystkie informacje na temat amerykańskich podatników, którzy obracali aktywami kryptowalutowymi o wartości co najmniej 20 000 USD na platformach tej firmy w latach 2016-2020.

Wezwanie będzie miało zastosowanie do firmy Circle Internet Financial Inc. w tym wszystkich jej poprzedników, filii, oddziałów i podmiotów stowarzyszonych, w tym także Poloniex LLC. Zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości, sędzia Richard Stearns stwierdził, że istnieje „uzasadniona podstawa, aby przypuszczać, że użytkownicy kryptowalut mogli nie przestrzegać federalnych przepisów podatkowych”.

Dokument stwierdza również, że IRS nie uważa, by firma Circle angażowała się w jakiekolwiek wykroczenia w związku ze swoją działalnością w zakresie wymiany walut cyfrowych. Wezwanie ma na celu uzyskanie informacji związanych z dochodzeniem IRS w sprawie możliwej do ustalenia grupy osób, wobec której IRS ma uzasadnione podstawy, aby sądzić, że mogły one nie przestrzegać przepisów podatkowych.

Spółka zapowiada współpracę z władzami podatkowymi

Przedstawiciel Circle w rozmowie z Law360 powiedział, że firma analizuje wezwanie i oczekuje współpracy z IRS. Prokurator generalny David Hubbert z Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości stwierdził, że osoby, które dokonują transakcji za pomocą kryptowalut, muszą wypełniać swoje zobowiązania podatkowe jak każdy inny podatnik. Departament Sprawiedliwości zapowiedział dalszą współpracę z IRS w celu zagwarantowania, by właściciele kryptowalut płacili należne podatki.

Circle została założona w październiku 2013 roku przez Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a. W kolejnym roku firma uruchomiła portfel bitcoinowy, który później stał się aplikacją do płatności kryptowalutowych Circle Pay. W 2018 roku spółka Circle uruchomiła USD Coin we współpracy z Coinbase, który jest obecnie drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej.

irs 1040 formularz
reklama
reklama