IRS z dostępem do informacji o traderach korzystających z usług Circle | Wiadomości | CrypS.

IRS z dostępem do informacji o traderach korzystających z usług Circle

Redaktor: Albert Czajkowski
irs 1040 formularz

Amerykański sąd federalny udzielił upoważnienia amerykańskiemu urzędowi podatkowemu Internal Revenue Service (IRS) do skorzystania z tzw. wezwania Johna Doe skierowanego do firmy Circle, aby uzyskać wszystkie informacje na temat amerykańskich podatników, którzy obracali aktywami kryptowalutowymi o wartości co najmniej 20 000 USD na platformach tej firmy w latach 2016-2020.

Wezwanie będzie miało zastosowanie do firmy Circle Internet Financial Inc. w tym wszystkich jej poprzedników, filii, oddziałów i podmiotów stowarzyszonych, w tym także Poloniex LLC. Zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości, sędzia Richard Stearns stwierdził, że istnieje „uzasadniona podstawa, aby przypuszczać, że użytkownicy kryptowalut mogli nie przestrzegać federalnych przepisów podatkowych”.

Dokument stwierdza również, że IRS nie uważa, by firma Circle angażowała się w jakiekolwiek wykroczenia w związku ze swoją działalnością w zakresie wymiany walut cyfrowych. Wezwanie ma na celu uzyskanie informacji związanych z dochodzeniem IRS w sprawie możliwej do ustalenia grupy osób, wobec której IRS ma uzasadnione podstawy, aby sądzić, że mogły one nie przestrzegać przepisów podatkowych.

Spółka zapowiada współpracę z władzami podatkowymi

Przedstawiciel Circle w rozmowie z Law360 powiedział, że firma analizuje wezwanie i oczekuje współpracy z IRS. Prokurator generalny David Hubbert z Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości stwierdził, że osoby, które dokonują transakcji za pomocą kryptowalut, muszą wypełniać swoje zobowiązania podatkowe jak każdy inny podatnik. Departament Sprawiedliwości zapowiedział dalszą współpracę z IRS w celu zagwarantowania, by właściciele kryptowalut płacili należne podatki.

Circle została założona w październiku 2013 roku przez Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a. W kolejnym roku firma uruchomiła portfel bitcoinowy, który później stał się aplikacją do płatności kryptowalutowych Circle Pay. W 2018 roku spółka Circle uruchomiła USD Coin we współpracy z Coinbase, który jest obecnie drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej.

irs 1040 formularzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.