Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn | Wiadomości | CrypS.

Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn

Redakcja
phishing

Chociaż Web3 oferuje większe bezpieczeństwo poprzez architekturę opartą na blockchainie, złośliwe podmioty przenoszą stare sposoby ataku do nowej przestrzeni.  Ostatnio firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina – PeckShield wykryła szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn – projekt Web3 oparty na Solanie.


Jest to aplikacja fitness umożliwiająca użytkownikom dostęp do funkcji w grze. Mogą oni m.in. wybijać wirtualne sneakersy w formie NFT, ulepszać je za pomocą “klejnotów” i brać udział w głosowaniach.

PeckShield twierdzi, że napastnicy wykorzystują fałszywy plugin MetaMask, który pozwala im na kradzież fraz seed od niczego niepodejrzewających użytkowników platformy. Kiedy już wejdą w ich posiadanie, nakłaniają ofery do podłączenia portfela lub odebrania giveawaya.

Najnowsze informacje pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak użytkownicy sieci Terra stracili 4,3 miliona dolarów w wyniku oszustwa phishingowego. Wówczas większość ataków została przeprowadzona za pośrednictwem reklam phishingowych w Google.

W zeszłym tygodniu MetaMask wydał ostrzeżenie dla użytkowników Apple. Wezwał ich, aby wyłączyli automatyczny backup iCloud, ponieważ w przeciwnym wypadku w łatwy sposób mogą stracić zawartość portfela.

phishingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.