Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn | Wiadomości | CrypS.

Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
phishing
W tym artykule:

Chociaż Web3 oferuje większe bezpieczeństwo poprzez architekturę opartą na blockchainie, złośliwe podmioty przenoszą stare sposoby ataku do nowej przestrzeni.  Ostatnio firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina – PeckShield wykryła szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn – projekt Web3 oparty na Solanie.


Jest to aplikacja fitness umożliwiająca użytkownikom dostęp do funkcji w grze. Mogą oni m.in. wybijać wirtualne sneakersy w formie NFT, ulepszać je za pomocą “klejnotów” i brać udział w głosowaniach.

PeckShield twierdzi, że napastnicy wykorzystują fałszywy plugin MetaMask, który pozwala im na kradzież fraz seed od niczego niepodejrzewających użytkowników platformy. Kiedy już wejdą w ich posiadanie, nakłaniają ofery do podłączenia portfela lub odebrania giveawaya.

Najnowsze informacje pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak użytkownicy sieci Terra stracili 4,3 miliona dolarów w wyniku oszustwa phishingowego. Wówczas większość ataków została przeprowadzona za pośrednictwem reklam phishingowych w Google.

W zeszłym tygodniu MetaMask wydał ostrzeżenie dla użytkowników Apple. Wezwał ich, aby wyłączyli automatyczny backup iCloud, ponieważ w przeciwnym wypadku w łatwy sposób mogą stracić zawartość portfela.

phishing

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.