Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn | Wiadomości | CrypS.

Peckshield wykrył szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn

Zerelik Maciej
phishing

Chociaż Web3 oferuje większe bezpieczeństwo poprzez architekturę opartą na blockchainie, złośliwe podmioty przenoszą stare sposoby ataku do nowej przestrzeni.  Ostatnio firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina – PeckShield wykryła szereg stron phishingowych podszywających się pod Stepn – projekt Web3 oparty na Solanie.


Jest to aplikacja fitness umożliwiająca użytkownikom dostęp do funkcji w grze. Mogą oni m.in. wybijać wirtualne sneakersy w formie NFT, ulepszać je za pomocą „klejnotów” i brać udział w głosowaniach.

PeckShield twierdzi, że napastnicy wykorzystują fałszywy plugin MetaMask, który pozwala im na kradzież fraz seed od niczego niepodejrzewających użytkowników platformy. Kiedy już wejdą w ich posiadanie, nakłaniają ofery do podłączenia portfela lub odebrania giveawaya.

Najnowsze informacje pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak użytkownicy sieci Terra stracili 4,3 miliona dolarów w wyniku oszustwa phishingowego. Wówczas większość ataków została przeprowadzona za pośrednictwem reklam phishingowych w Google.

W zeszłym tygodniu MetaMask wydał ostrzeżenie dla użytkowników Apple. Wezwał ich, aby wyłączyli automatyczny backup iCloud, ponieważ w przeciwnym wypadku w łatwy sposób mogą stracić zawartość portfela.

phishing
reklama
reklama