KuCoin wznawia wpłaty i wypłaty wstrzymane po ataku z września | Wiadomości | CrypS.

KuCoin wznawia wpłaty i wypłaty wstrzymane po ataku z września

Redaktor: Albert Czajkowski
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

Giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła w niedzielę przywrócenie wypłat i wpłat wszystkich coinów. Tym samym platforma odzyskała pełną operacyjność po wrześniowym hacku. 

Wypłaty bitcoina, Ethereum, tokenów ERC-20 oraz tethera (USDT) wróciły na KuCoin już 7 października. Klienci musieli jednak poczekać kolejne półtorej miesiąc na ponowne uruchomienie obsługi pozostałych środków. Niektóre z tokenów mogą mieć pewne ograniczenia wypłaty spowodowane trwającym postępowaniem sądowym.

Szczegóły ataku

Do ataku na giełdę KuCoin doszło w nocy z 25 na 26 września. Hakerom udało się zdobyć klucze do gorących portfeli platformy i wyprowadzić z nich kryptowaluty warte około 275 mln USD (według Chainalysis). Giełda zareagowała błyskawicznie przenosząc wszystkie pozostałe środki na nowe adresy.

Według oświadczenia giełdy z pierwszej połowy listopada – KuCoin odzyskał 84% skradzionych aktywów. Było to możliwe dzięki współpracy z innymi graczami z branży. Kryptowaluty pochodzące z hacku zostały przejęte dzięki analityce blockchain, aktualizacjom kontraktów i windykacji sądowej. Ponadto wiele projektów zamroziło swoje tokeny, a niektóre zdecydowały się nawet na przeprowadzenie hard forków, aby pomóc KuCoinowi.

Według szefa giełdy udało się także zidentyfikować osoby stojące za atakiem. W przestrzeni publicznej nie pojawiły się jednak żadne dalsze informacje, świadczące o tym, że zostały one aresztowane.

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.