KuCoin odzyskał 84% skradzionych ostatnio środków | Wiadomości | CrypS.

KuCoin odzyskał 84% skradzionych ostatnio środków

Zerelik Maciej
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

CEO KuCoina, Johnny Lyu poinformował społeczność o postępach, jakie poczyniono w sprawie ostatniego, wrześniowego hacku. W opublikowanym w środę tweecie ujawnił, że zostało już odzyskanych 84% skradzionych środków. Póki co szef giełdy nie podał żadnych szczegółów, jednak zapewnił że podzieli się nimi zaraz po zamknięciu sprawy.

Włamanie na giełdę KuCoin

Jak informowaliśmy pod koniec września, jedna z największych giełd kryptowalut padła ofiarą hakerów. Złodziejom udało się ukraść cyfrowe aktywa warte nawet 280 milionów dolarów.

Z ówczesnych informacji wynikało, że wśród skradzionych monet znalazły się projekty takie jak Bitcoin, Ethereum i kilka innych tokenów ERC-20. Środki miały zostać wyciągnięte z gorących portfeli KuCoina.

W tamtym czasie zespół platformy obiecał, że osoby dotknięte incydentem otrzymają rekompensatę. Jednocześnie KuCoin skontaktował się z innymi giełdami, z nadzieją na zablokowanie i odzyskanie łupu.

Hack ten spowodował zamknięcie części usług na giełdzie przez ponad miesiąc.

84% środków odzyskane

Teraz jednak Johnny Lyu ujawnił, że większość skradzionych funduszy, a dokładnie 84%, została już odzyskana. Środki udało się namierzyć i uzyskać dzięki działaniom takim jak „śledzenie łańcucha, aktualizacje kontraktów i windykacja sądowa”. Lyu zapewnił, że zgodnie z prośbą organów ścigania ujawni więcej szczegółów dopiero po zamknięciu sprawy.

Oprócz informacji o odzyskanych środkach, CEO KuCoina pochwalił się tym, że jego platforma zaczyna wracać do pełnej funkcjonalności. W tym momencie można już handlować, wypłacać oraz wpłacać 176 tokenów. Reszta aktywów wróci do normy przed 22 listopada.

Lyu w serii tweetów podziękował też tym (osobom i organizacjom), które podjęły starania o odzyskanie skradzionych środków. Obiecał też, że giełda podwoi swoje wysiłki na rzecz ochrony środków użytkowników.

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd
reklama
reklama