KuCoin odzyskał 84% skradzionych ostatnio środków | Wiadomości | CrypS.

KuCoin odzyskał 84% skradzionych ostatnio środków

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

CEO KuCoina, Johnny Lyu poinformował społeczność o postępach, jakie poczyniono w sprawie ostatniego, wrześniowego hacku. W opublikowanym w środę tweecie ujawnił, że zostało już odzyskanych 84% skradzionych środków. Póki co szef giełdy nie podał żadnych szczegółów, jednak zapewnił że podzieli się nimi zaraz po zamknięciu sprawy.

Włamanie na giełdę KuCoin

Jak informowaliśmy pod koniec września, jedna z największych giełd kryptowalut padła ofiarą hakerów. Złodziejom udało się ukraść cyfrowe aktywa warte nawet 280 milionów dolarów.

Z ówczesnych informacji wynikało, że wśród skradzionych monet znalazły się projekty takie jak Bitcoin, Ethereum i kilka innych tokenów ERC-20. Środki miały zostać wyciągnięte z gorących portfeli KuCoina.

W tamtym czasie zespół platformy obiecał, że osoby dotknięte incydentem otrzymają rekompensatę. Jednocześnie KuCoin skontaktował się z innymi giełdami, z nadzieją na zablokowanie i odzyskanie łupu.

Hack ten spowodował zamknięcie części usług na giełdzie przez ponad miesiąc.

84% środków odzyskane

Teraz jednak Johnny Lyu ujawnił, że większość skradzionych funduszy, a dokładnie 84%, została już odzyskana. Środki udało się namierzyć i uzyskać dzięki działaniom takim jak “śledzenie łańcucha, aktualizacje kontraktów i windykacja sądowa”. Lyu zapewnił, że zgodnie z prośbą organów ścigania ujawni więcej szczegółów dopiero po zamknięciu sprawy.

Oprócz informacji o odzyskanych środkach, CEO KuCoina pochwalił się tym, że jego platforma zaczyna wracać do pełnej funkcjonalności. W tym momencie można już handlować, wypłacać oraz wpłacać 176 tokenów. Reszta aktywów wróci do normy przed 22 listopada.

Lyu w serii tweetów podziękował też tym (osobom i organizacjom), które podjęły starania o odzyskanie skradzionych środków. Obiecał też, że giełda podwoi swoje wysiłki na rzecz ochrony środków użytkowników.

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usdreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.