Kryptowaluty to "w 95% scam, szum, obłuda i zamieszanie" - uważa prezes Fedu w Minneapolis | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty to “w 95% scam, szum, obłuda i zamieszanie” – uważa prezes Fedu w Minneapolis

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Neel Kashkari kryptowaluty

Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis – Neel Kashkari – dość negatywnie wypowiedział się na temat kryptowalut, a zwłaszcza bitcoina. Określił on cyfrowe aktywa jako “śmieci” i stwierdził, że są one “kompletnymi schematami Ponziego”.

Wrogie stanowisko Kashkari’ego w sprawie kryptowalut

Podczas wystąpienia na dorocznym szczycie Pacific NorthWest Economic Region w Big Sky, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis – Neel Kashkari – ostro skrytykował bitcoina i generalnie branżę kryptowalut. Bankier przyznał, że jeszcze kilka lat temu miał więcej wiary w zalety cyfrowych aktywów. Teraz jednak postrzega je jako “95% oszustwo, hype, szum i zamieszanie”.

Warto zauważyć, że 5 czy 6 lat wstecz branża kryptowalut nie była aż tak ustabilizowana, a cała przestrzeń była znacznie bardziej nieprzewidywalna. Co więcej, wiele regulatorów objęło swoim zasięgiem wirtualne aktywa i wprowadziło różne przepisy, które znacznie zmniejszyły ryzyko oszustw.

Potwierdza to dodatkowo były CEO Bitmain – Jihan Wu. Założyciel firmy zajmującej się wydobyciem kryptowalut stwierdził, że regulacje są konieczne i korzystne dla branży, ponieważ mogą odizolować ją od oszustów.

Kashkari kontynuował swoje oczerniające komentarze, twierdząc, że większość kryptowalut to “śmieci” i “schematy Ponziego”, które podstępnie nakłaniają ludzi do alokacji funduszy, ale ostatecznie pozostawiają ich spłukanych. Ponadto wyraził opinię, że ich zastosowanie jest głównie związane z nielegalnymi operacjami, takimi jak handel narkotykami i prostytucja.

Podczas gdy jest to prawda w przypadku wielu altcoinów, które okazały się scamem, umieszczanie ich wszystkich w jednym worku jest niewłaściwe. Przykładowo, Bitcoin w tym momencie zyskał akceptację jako magazyn wartości wśród wielu wybitnych inwestorów i instytucji.

Sytuacja nabrała jeszcze większego impetu w czasie globalnej pandemii. Umieszczanie BTC w tym samym koszyku co inne kryptowaluty jest nie na miejscu. Wiele innych projektów, takich jak m.in. Ethereum, Polkadot, czy Binance Coin, również sprawdziło się jako pełnoprawne waluty cyfrowe, z których ludzie korzystają na co dzień w różnych celach.

Przyjęcie kryptowalut na wyższym poziomie mogłoby poprawić życie biednych mniejszości i ludzi w potrzebie na całym świecie. Na przykład Kenia – kraj z głębokimi problemami finansowymi – rozważała zastąpienie swojej dewaluującej się waluty krajowej bitcoinem. Urzędnicy banku centralnego tego kraju zauważyli, że sztandarowa kryptowaluta może położyć kres problemom monetarnym.

Moneta zawsze ma dwie strony

Podczas gdy Neel Kashkari krytykował bitcoina i cały przemysł kryptowalutowy, wielu innych wybitnych inwestorów wyraziło zupełnie inną opinię. Przykładowo, jeden z wynalazców Apple wierzy w przyszłość BTC i określił go jako “matematyczny cud”. Steve Wozniak przekonywał, że BTC zastąpi nawet złoto jako magazyn wartości.

Mówiąc o zwolennikach bitcoina, Michael Saylor to nazwisko, którego nie trzeba przedstawiać. Dyrektor generalny MicroStrategy odniósł się ostatnio do kryptowaluty jako najbardziej odpowiedniego narzędzia inwestycyjnego w czasach rosnącej inflacji. Ponadto stwierdził, że BTC przewyższa złoto o “współczynnik 50”.

Z kolei współzałożyciel Andreessen Horowitz – Marc Andreessen – określił kryptowaluty i technologię blockchain jako rewolucję finansową. Zachwalał bitcoina jako “fundamentalną transformację technologiczną”, której sieć daje inwestorom wiele możliwości.

Wśród zwolenników kryptowalut są również gwiazdy rocka i piosenkarze. Gene Simmons – basista kultowego zespołu rockowego KISS – niedawno ujawnił, że hodluje bitcoina. Oprócz inwestycji w pierwotną kryptowalutę, “The Demon” na początku 2021 roku kupił również Cardano (ADA).

Neel Kashkari kryptowaluty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.