Steve Wozniak: Bitcoin jest matematycznym fenomenem | Wiadomości | CrypS.

Steve Wozniak: Bitcoin jest matematycznym fenomenem

Zerelik Maciej
steave wozniak btc

Współzałożyciel Apple okazał poparcie dla Bitcoina podczas prezentacji na czwartkowej konferencji technologicznej. Steve Wozniak nazwał go „matematycznym cudem” lepszym niż złoto.

Talent Land Jalisco 2021, konferencja dla przedsiębiorców technologicznych, zaprosiła współzałożyciela Apple do roli głównego mówcy na tym wydarzeniu. Komentarze Wozniaka zostały przekazane przez El Sol de Mexico, który relacjonował prezentację. Komentując wiodącą kryptowalutę, Wozniak powiedział:

Złoto jest ograniczone i trzeba go szukać; Bitcoin jest najbardziej niesamowitym matematycznym cudem. Nie inwestuję w Bitcoina, ale wierzę w niego na przyszłość.

Wozniak w swojej prezentacji powiedział również, że przyszłość technologii wygląda dziś obiecująco ze względu na talent młodych ludzi w sektorze technologicznym.

Podczas gdy Wozniak stwierdził, że nie inwestuje w Bitcoina, nie jest on obcy kryptowalutom. Sam pod koniec 2020 roku stał się współzałożycielem jednej z nich. Mowa o Efforce, tokenie ERC-20, który handluje pod symbolem WOZX. Efforce twierdzi, że jest pierwszą na świecie platformą oszczędzania energii opartą na blockchainie. Token jest używany do finansowania projektów efektywności energetycznej. Oszczędność energii jest mierzona przez inteligentne liczniki i rejestrowana na blockchainie. W ten sposób zdobyte środki są następnie automatycznie dystrybuowane z powrotem do posiadaczy tokenów WOZX.

Swoimi ostatnimi komentarzami Wozniak dołącza do rosnącej listy znanych osób z branży technologicznej, które okazują wsparcie dla Bitcoina. Wiele innych osób publicznych również wykazało zainteresowanie szerszym ekosystemem kryptowalut, nie tylko przestrzenią NFT. Sir Tim Berners-Lee niedawno sprzedał NFT kodu źródłowego światowej sieci WWW w Sotheby’s. Token oparty na Ethereum osiągnął wartość 5,4 miliona dolarów podczas aukcji.

steave wozniak btc
reklama
reklama