Maker [MKR] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

-

#36 -
$2,775.44 2.96%
All Time High (ATH)
$6,339.02
03.05.2021
Market Cap
$2.58 B 2.96%
Rank 36 / 3,712
Wolumen (24h)
$124.43 M 2.96%
345,348 BTC
Podaż obiegowa
930401.88
Max 1005577

Wykres Maker - Kurs MKR

Przelicznik MKR

MKR
Maker [MKR]
USA
USD
Polska
PLN

Maker - FAQ

Co to jest Maker (MKR)?

Jak działa Maker (MKR)?

Czym jest DAI?

Jak mogę zdobyć tokeny MKR?

Czy korzystanie z MakerDAO jest bezpieczne?

Co się stanie, gdy zabezpieczenia są niewystarczające?

Czy muszę płacić opłaty za korzystanie z MakerDAO?

Kryptowaluta Maker - Informacje

Maker (MKR) to token typu ERC-20 natywny dla Maker Protocol, zdecentralizowanego projektu finansowego (DeFi), znanego również jako system Multi-Collateral Dai (MCD). System ten pozwala użytkownikom na wykorzystanie aktywów do generowania Dai – zdecentralizowanej kryptowaluty zarządzanej przez społeczność, która śledzi cenę dolara USA.

Maker działa jako token zarządzający, co oznacza, że posiadacze MKR mogą głosować nad rozwojem protokołu Maker oraz propozycjami dotyczącymi wykorzystania Dai.

Kluczowe informacje:

  • Maker (MKR) to token zarządzający w ramach zdecentralizowanego projektu finansowego Maker Protocol.
  • Maker Protocol pozwala na wygenerowanie Dai, zdecentralizowanej kryptowaluty stabilnej, której wartość jest powiązana z dolarem amerykańskim.
  • Posiadacze tokenów MKR mają prawo głosu w decyzjach dotyczących rozwoju i zarządzania systemem Maker.

Co to jest Maker (MKR)?

Jednym z największych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na blockchainie Ethereum jest Maker Protocol. Został on zaprojektowany przez zróżnicowaną grupę deweloperów i jest zarządzany przez MakerDAO.

MakerDAO to zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO) składająca się wyłącznie z posiadaczy MKR z całego świata. Ci posiadacze MKR mogą stawiać swoje tokeny MKR w celu głosowania nad proponowanymi zmianami w protokole Maker – a także zapewniają efektywność, przejrzystość i stabilność Dai.

Co to jest Dai?

Dai (lub DAI) to zdecentralizowany, bezstronny, zabezpieczony stablecoin o miękkim pegu do dolara amerykańskiego. W praktyce oznacza to, że jest to kryptowaluta, której cena mniej więcej odpowiada wartości dolara – bez potrzeby centralnej władzy.

Dai jest bezstronne, ponieważ nie jest zarządzane przez prywatną firmę, jak inne stablecoiny takie jak USDT, i jest zabezpieczone, ponieważ nowe Dai może być wyemitowane tylko przez użytkownika protokołu Maker, który wpłaca odpowiednią ilość innych kryptowalut do inteligentnego kontraktu w celu zabezpieczenia nowego DAI. Posiadacze Dai mogą również korzystać z protokołu Maker, aby zarabiać odsetki od swoich stablecoinów, a ich wysokość jest ustalana przez Stopę Oszczędności Dai.

Jak działa Maker?

Protokół Maker generuje nowe Dai za pomocą inteligentnych kontraktów znanych jako Maker Vaults. Te kontrakty mogą być tworzone za pomocą różnych interfejsów użytkownika i aplikacji, które w zasadzie działają jako portale do dostępu do sieci (takie jak Oasis Borrow lub Instadapp). Gdy użytkownik chce odzyskać swoją zabezpieczoną kryptowalutę z inteligentnego kontraktu, musi najpierw zwróci wygenerowane Dai wraz z opłatą za stabilność.

Token MKR może być również używany do zarządzania protokołem Maker. Propozycje do głosowania mają formę inteligentnego kontraktu i mogą być wdrożone przez dowolny adres Ethereum. Społeczność posiadaczy MKR może następnie głosować, którą propozycję chciałaby zatwierdzić, a adres Ethereum, który otrzyma więcej głosów poparcia w formie MKR, otrzymuje dostęp administracyjny do wprowadzenia proponowanej zmiany do protokołu Maker.

Kim są twórcy Maker (Historia Maker)?

Historia ekosystemu Maker przeszła przez różne etapy, z których pierwszym było MakerDAO. Zostało ono stworzone w 2014 roku przez Rune Christensena, duńskiego przedsiębiorcę i absolwenta Uniwersytetu Kopenhaskiego. Po studiach z międzynarodowego biznesu i biochemii, Christensen współzałożył firmę rekrutacyjną Try China, zanim przeszedł do blockchaina.

Dai został oficjalnie uruchomiony w sieci Ethereum w 2017 roku, a rok później powstała Maker Foundation, organizacja mająca na celu napędzenie wzrostu ekosystemu i kierująca wysiłkami na rzecz decentralizacji rozwoju. Christensen pełni funkcję CEO fundacji, a w skład zarządu wchodzą także prezes i COO Steven Becker, który wcześniej założył Cubit Capital, oraz ekonomista Shefali Roy.

Początkowo Ethereum było jedynym aktywem, który mógł być zabezpieczony przez Maker Protocol, a wygenerowane Dai było znane jako Single-Collateral Dai lub Sai. W 2019 roku wprowadzono system MCD, więc dzisiaj dowolny typ aktywów opartych na Ethereum, które zostały zatwierdzone przez społeczność posiadaczy MKR, może być zdeponowany.

Maker (MKR) i jego funkcjonowanie

Maker (MKR) to token typu ERC-20, natywny dla Maker Protocol – projektu z obszaru zdecentralizowanego finansowania (DeFi), znany również jako Multi-Collateral Dai (MCD). System ten umożliwia użytkownikom wykorzystanie różnych aktywów jako zabezpieczenia do generowania Dai – zdecentralizowanej kryptowaluty zarządzanej przez społeczność, której wartość jest związana z kursem dolara amerykańskiego.

MKR pełni rolę tokena zarządzającego, co oznacza, że posiadacze MKR mogą głosować na zmiany w Maker Protocol i propozycje dotyczące użycia Dai. Aby to ułatwić, MKR wprowadziło różne interfejsy użytkownika i aplikacje, które pełnią rolę bram do sieci, takie jak Oasis Borrow czy Instadapp.

Zdecentralizowane zarządzanie Maker (MKR)

Maker Protocol jest jednym z największych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na blockchainie Ethereum, zaprojektowanych przez zróżnicowany zespół programistów i zarządzanych przez MakerDAO. Jest to zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO), która składa się całkowicie z posiadaczy MKR z całego świata. Użytkownicy ci mogą stawiać swoje tokeny MKR, aby głosować na proponowane zmiany w Maker Protocol, co zapewnia efektywność, przejrzystość i stabilność Dai.

Czym jest Dai?

Dai (lub DAI) to zdecentralizowany, bezstronny, zabezpieczony stablecoin, którego wartość jest luźno powiązana z dolarem amerykańskim. Dai jest bezstronny, ponieważ nie jest zarządzany przez prywatną firmę, jak inne stablecoiny, na przykład USDT. Nowe Dai mogą być generowane tylko przez użytkownika Maker Protocol, który wpłaca odpowiednią ilość innych kryptowalut do inteligentnego kontraktu, aby zabezpieczyć nowe Dai. Posiadacze Dai mogą również korzystać z Maker Protocol, aby zarabiać na oprocentowaniu swoich stablecoinów, a wysokość tego oprocentowania jest określana przez Dai Savings Rate.

Maker Giełdy - gdzie kupić

Maker - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

MKR $2,775.44 2.96%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.