Weryfikacja i zakup kryptowalut na Coinbase [Crypto 101] | CrypS.

Weryfikacja i zakup kryptowalut na Coinbase

7 min
Maciej Zerelik
pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina Coinbase

Coinbase to portfel oraz giełda kryptowalut, z siedzibą w San Francisco, założona w 2012 roku. Ta cyfrowa platforma obsługuje ponad 35 milionów klientów w 100 krajach, na czele z USA. W ciągu roku od powstania, Coinbase stała się najwyżej notowanym finansowanym start-upem kryptowalutowym i jest obecnie jedną z największych giełd na świecie.

Jak poruszać się po giełdzie Coinbase – spis treści:

 1. Kilka słów o Coinbase
 2. Czym wyróżnia się Coinbase, na tle innych giełd?
 3. Jak stworzyć konto na giełdzie Coinbase
 4. Weryfikacja tożsamości
 5. Dodawanie metod płatności
 6. Składanie zamówień
 7. Sprawdzanie stanu konta
 8. Wpłaty i wypłaty

Kilka słów o Coinbase

W skład pierwotnego zespołu założycielskiego Coinbase weszli Brian Armstrong, Fred Ehrsam i Ben Reeves (współzałożyciel Blockchain.info). Rozstali się oni z zespołem, ponieważ część z nich miała różne poglądy na temat sposobu działania portfela.

W 2012 roku firma uruchomiła platformę do kupowania i sprzedaży Bitcoinów oraz dokonywania przelewów bankowych w walutach FIAT – tak powstała giełda Coinbase.

Szybko rozwijająca się platforma zdobyła około 5 milionów dolarów podczas finansowania serii A. Inwestycją kierował Fred Wilson z Union Square Ventures. Następnie spółka otrzymała 25 milionów dolarów od Ribbit Capital, Andreessen Horowitz i Union Square Ventures.

W kolejnym roku, giełda Coinbase świętowała pierwszy milion użytkowników, a także przejęła kilka innych start-upów, w tym Blockr i Kippt. Firma zapewniła również zabezpieczenie bitcoinów przechowywanych na swoich serwerach, tym samym modernizując system pamięci masowej do bardziej bezpiecznej wersji. Giełda nadal prężnie się rozwija i obecnie ma około 35 milionów użytkowników.

Na przestrzeni lat, Coinbase wszedł w partnerstwo z kilkoma scentralizowanymi technologicznymi gigantami, procesorami płatności i sklepami detalicznymi, takimi jak Dell, PayPal, Stripe, Braintree Dish Network i Overstock, aby umożliwić im akceptowanie płatności w kryptowalutach.

Czym wyróżnia się Coinbase, na tle innych giełd?

Coinbase była kiedyś giełdą numer jeden na świecie, pod względem wolumenu obrotu. Aktualnie jest ona jedną z wiodących giełd na rynku, posiada ponad 35 milionów zarejestrowanych użytkowników, oraz przetworzyła już około 150 miliardów tranksacji.

Coinbase jest jedną z niewielu giełd, które pozwalają na składanie depozytów przy pomocy kart debetowych. Giełda umożliwia użytkownikom wypłatę środkiów ze sprzedaży kryptowalut bezpośrednio na platformę PayPal.

Jeśli chcesz zapoznać się z recenzją giełdy oraz sprawdzić opinie użytkowników naszego portalu na jej temat zajrzyj tutaj.

 

Jak stworzyć konto na giełdzie Coinbase

 

 • Aby otworzyć konto i zarejestrować się w Coinbase, wejdź na oficjalną stronę internetową giełdy – Coinbase.com. Następnie, znajdź przycisk „Rozpocznij” w prawym górnym rogu i kliknij na niego.początek rejestracji
 

 • Wprowadź swoje dane, w tym imię i nazwisko, e-mail oraz hasło. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że masz więcej niż 18 lat oraz zaakceptowanie polityki prywatności. Naciśnij „Utwórz konto”.dane do rejestracji
 

 • Wejdź na swój adres e-mail i potwierdź swoje konto poprzez link weryfikacyjny. Wybierz swój kraj, wprowadź numer telefonu, a następnie przejdź dalej.weryfikacja dwuetapowa
 

 • Pojawi się strona do wprowadzenia 7-cyfrowego kodu, który został wysłany na Twój telefon. Wprowadź kod, a następnie kontynuuj.kod uwierzytelniający
 

 • Po wprowadzeniu kodu, zostaniesz przeniesiony do weryfikacji KYC. Jeśli nie zostaniesz poproszony o potwierdzenie tożsamości, oznacza to, że konfiguracja Twojego konta jest zakończona. Jeśli nie zostaniesz poproszony o weryfikacje teraz, nadal będziesz musiał to zrobić, aby dokonać zakupu kryptowalut.

 

Weryfikacja tożsamości (KYC)

weryfikacja tożsamości - dane osobowe coinbase

Coinbase musi przestrzegać procedur KYC/AML, ponieważ siedziba giełdy znajduje się w USA. Prawo Know Your Customer (KYC) i Anti Money Laundering (AML) zapewnia, że firmy weryfikują tożsamość swoich klientów. Przepisy te pomagają zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i innej działalności przestępczej.

Oznacza to, że musisz podać Coinbase swoje dane osobowe, w tym cztery ostatnie cyfry numeru dowodu tożsamości i zdjęcie dokumentu. Jeśli po wprowadzeniu kodu SMS nie zostałeś poproszony o weryfikację, przejdź do zakładki „Kup/sprzedaj”, a następnie kliknij na przycisk „Wyślij ID + Weryfikacja zdjęcia”.

Po wprowadzeniu informacji widocznych na poprzednim screenie, zostaniesz poproszony o przesłanie zdjęcia twojego dokumentu.

Giełda w celu sprawdzenia informacji podanych przez Ciebie w poprzednim kroku, może poprosić o powrót do weryfikacji po 24-godzinach. Zazwyczaj będzie to jednak trwało do kilku godzin. Następnie po ponownym zalogowaniu się, powinieneś od razu znaleźć się w panelu służącym do wylegitymowania się, przy użyciu któregoś z dokumentów:

wybierz dokument, który okażesz do weryfikacji na giełdzie

Do zrobienia zdjęcia, możesz użyć aparatu w telefonie, kamery internetowej lub przesłać plik:

coinbase.com metoda przesłania zdjęcia dokumentu do weryfikacji

W przypadku wyboru opcji z weryfikacją przez kamerkę internetową, zobaczysz: 

kolejny krok weryfikacji na giełdzie coinbase - zdjęcie dokumentu przez kamerkę internetową

Po zrobieniu lub przesłaniu zdjęcia pozostaje czekać na akceptację ze strony giełdy. 

czekaj aż coinbase zweryfikuje twój dokument tożsamości

Pozostaje jeszcze weryfikacja adresu zamieszkania. Na giełdzie Coinbase można dokonać jej za pomocą: 

 • Wyciągu bankowego,
 • Rachunku za użytkowanie (mieszkania),
 • Wyciągu z karty kredytowej.
zweryfikuj swój adres zamieszkania

Weryfikacja adresu jest ostatnim krokiem wymaganym przez Coinbase. Giełda poinformuje Cię o przejściu przez weryfikację mailowo. Zazwyczaj należy czekać od kilkunastu minut do kilku godzin.

Po ponownym zalogowaniu na stronę zobaczysz komunikat o przejściu przez weryfikację. Coinbase może od razy przekierować Cię do opcji dodawania karty kredytowej. Nie musisz jednak tego robić. Wystarczy nacisnąć czarny krzyżyk w okienku, które pojawi się po przejściu do konfiguracji karty bankowej.

jesteś zweryfikowany!

Dodawanie metod płatności

Zanim będziesz mógł kupić kryptowaluty, musisz wybrać metodę płatności z której chcesz skorzystać. Oferowane są dwie metody płatności:

 • Karta debetowa
 • Rachunek bankowy (przelew)

Na środku strony, wybierz zakładkę „Dodaj metodę płatności”.

wybierz metodę płatności

Karta debetowa

W przypadku szybkich zakupów mniejszych ilości kryptowalut, karta debetowa jest najlepszą opcją. Płacąc kartą, twoje kryptowaluty pojawią się na twoim portfelu natychmiast po uiszczeniu opłaty.

Problem z kartami debetowymi polega na tym, że limity zakupów są znacznie niższe niż w przypadku innych rodzajów płatności. Przy zakupie kartą debetową pobierana jest również wysoka prowizja w wysokości 4%. Chociaż główna siedziba Coinbase znajduje się w USA, procesor płatności Coinbase działa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że w zależności od karty i lokalizacji, twoje saldo może zostać obciążone dodatkową opłatą za zakupy zagraniczne.

Wybierz opcję „podłącz kartę debetową”, aby połączyć swoją kartę debetową, a następnie wprowadź dane karty debetowej. Nie ma możliwości użycia karty kredytowej.

Konto bankowe

W przypadku większych zakupów, lepiej jest użyć konta bankowego. Pamiętaj, że korzystając z tradycyjnej bankowości, zrealizowanie transakcji będzie trwało znacznie dłużej niż płatność kartą. 

Istotną zaletą korzystania z konta bankowego jest jednak to, że ma ono znacznie wyższe limity, oraz znacznie niższe opłaty niż karta debetowa.

Wybierz „konto bankowe”, aby połączyć swoje konto podczas wyboru metody płatności.

Następnie wpisz swoje imię i nazwisko (zgodne z tymi podanymi na Coinbase) oraz bank, w którym posiadasz konto. Może wpłacić środki w trzech walutach – EUR, USD, GBP.

uzupełnij dane dotyczące twojego konta

Po kliknięciu „kontynuuj” otrzymasz unikalny kod referencyjny, który musisz podać w nazwie przelewu. Gdy potwierdzisz jego skopiowanie, Coinbase przeniesie Cię do kolejnego kroku, w którym otrzymasz dane niezbędne do dokonania przelewu. 

dane dotyczące przelewu

Składanie zamówień

Poniżej omówimy 3 podstawowe formy zamówień na giełdzie, czyli zakup, sprzedaż oraz wymianę kryptowalut.

Zakup kryptowalut

Aby to zrobić, należy wejść w zakładkę „Wymiana”, która znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Po kliknięciu, będziesz mógł określić ilość kryptowaluty, którą planujesz kupić lub sprzedać.

kup krypto

Po wprowadzeniu kwoty, zobaczysz rozwijane menu metod płatności, w którym możesz wybrać swoją kartę. Jeśli wpłaciłeś środki za pomocą przelewu bankowego, będziesz mógł również skorzystać z środków FIAT zdeponowanych na giełdzie.
Aby zakończyć proces potwierdź poprawność zlecenia klikając „Podgląd kupna”. 

kup teraz coinbase

Kliknij „Kup teraz”. W ciągu kilku minut do wybranego portfela zostanie dodana odpowiednia ilość kryptowalut.

Sprzedaż kryptowalut

W tej samej zakładce „Wymiana” możesz wybrać opcję „Sprzedaj” i wybrać portfel, z którego chcesz się pozbyć swoich monet.

Następnie wybierz portfel do którego chcesz zdeponować środki, które uzyskasz po sprzedaży, np. EUR.

Na koniec należy wybrać kwotę i potwierdzić sprzedaż klikając na przycisk poniżej.

sprzedaj teraz link

Wymiana krypto/krypto

Aby wymienić jedną kryptowalutę na drugą, przejdź do opcji „Przelicz”. Wybierz kryptowaluty, które chcesz wymienić i kliknij „Podgląd wymiany”, następnie zaakceptuj transakcję. 

aby wymienić jedną kryptowalutę na drugą wypełnij pole przelicz

Sprawdzanie stanu konta

Sprawdzanie salda w Coinbase jest również bardzo proste i możesz to zrobić logując się do swojego konta w Coinbase. Po wprowadzeniu danych do logowania, zostaniesz przeniesiony na pulpit. W górnym panelu na stronie ekranu powinieneś zobaczyć sekcję zatytułowaną „Portfel”.

Na samej górze zobaczysz saldo swojego portfela wraz z wykresem. Poniżej znajduje się lista kryptowalut dostępnych w Coinbase, a także ich ilość.

Wpłaty i wypłaty

Depozyt

Aby zasilić swoje konto w Coinbase, możesz wpłacić środki z innej giełdy lub portfela. Możesz to zrobić, wykonując poniższe kroki:

 1. Kliknij „Odbierz” po prawej u góry strony.
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić, z menu rozwijanego „Waluta”
 3. Skopiuj wyświetlany adres konta. Jest to adres, który od teraz będzie powiązany z Twoim kontem, a wszystkie waluty cyfrowe, które zostaną wysłane na ten adres, zostaną dodane do Twojego portfela. Możesz skorzystać także z kodu QR.
 4. Na koniec przejdź do swojego zewnętrznego portfela, z którego chcesz wysłać środki. Wprowadź unikalny adres, ale pamiętaj, że musi on odpowiadać konkretnej walucie cyfrowej (BTC może być wysłany tylko na adres BTC, to samo dotyczy innych monet), a następnie wyślij.

depozyt na giełdzie coinbase

Wypłata

Aby wypłacić środki na inną giełdę lub portfel, należy uzyskać adres docelowy i postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Kliknij „Wysłano” w Coinbase
 2. Wybierz walutę oraz kwotę, którą chcesz wysłać (możesz skorzystać z opcji wyślij wszystko)
 3. Wprowadź adres docelowy w polu „Do”
 4. Zatwierdź zlecenie
wypłać środki z giełdy coinbase

 

Na koniec

Coinbase to dosyć intuicyjna giełda, która nie powinna mieć przed Tobą tajemnic po kilku godzinach od rozpoczęcia użytkowania. Pamiętaj, że posiada ona dosyć rozbudowany support, gdzie znajdziesz z pewnością odpowiedzi na frapujące Cię pytania. Jeśli jednak masz problem z ich znalezieniem, śmiało zadaj komentarz poniżej. Jeśli jesteś użytkownikiem giełdy, podziel się swoją opinią na jej temat tutaj.

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.