Coinbase wchodzi na giełdę 14 kwietnia. Jak (i czy) kupić akcje COIN? | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wchodzi na giełdę 14 kwietnia. Jak (i czy) kupić akcje COIN?

Michał Misiura
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Już jutro, 14 kwietnia, dojdzie do giełdowego debiutu Coinbase. Odpowiadamy na pytania: ile będą kosztować akcje COIN, gdzie można je kupić oraz jakie są argumenty za i przeciwko takiej inwestycji.

Coinbase wejdzie na giełdę Nasdaq we środę 14 kwietnia. Akcje spółki, oznaczone indeksem COIN, nie będą jednak dostępne od samego otwarcia parkietu o 9:30 EST (15:30 czasu polskiego). Najprawdopodobniej trafią do obrotu w drugiej połowie dnia. Wynika to z faktu, że decydując się na bezpośredni listing, Coinbase nie emituje nowych akcji, tylko udostępnia już istniejące. Na debiut zostało przeznaczone 114.9 mln udziałów w spółce. 

Jaka będzie cena 1 akcji Coinbase – COIN?

Według doniesień z marca, Coinbase przeprowadziło wówczas prywatne aukcje, na których cena 1 akcji wahała się pomiędzy 350 a 375 dolarów. Biorąc pod uwagę, że spółka jest wyceniana w przedziale od 90 do 100 mld dolarów, można przypuszczać, że cena za akcję w dniu debiutu wyniesie około 400 USD. Są to jednak tylko prognozy. Faktyczna cena otwarcia zostanie ustalona przez Nasdaq dzisiejszego wieczoru lub jutro.

Trzeba założyć, że cena wyjściowa będzie obowiązywać przez krótki czas po otwarciu sprzedaży. Później określi ją popyt tak więc może ona wzrosnąć lub spaść. 

Gdzie można kupić akcje Coinbase?

Akcje Coinbase powinny trafić szybko do oferty tradycyjnych brokerów i domów maklerskich, obsługujących spółki z Nasdaq. Wśród nich można wymienić m.in. Tickmill, IC Markets, eToro, Robinhood, XTB czy TMS Brokers. Zanim zdecydujesz się założyć gdzieś konto, sprawdź wiarygodność i opinie na temat brokera. Możesz zrobić to m.in. w rankingu portalu ForexRev. Jeżeli zależy Ci na szybkim kupnie akcji COIN, możesz w pierwszej kolejności skontaktować się supportem wybranego brokera i zapytać go po jakim czasie od debiutu na parkiecie, udostępni je u siebie.

Akcje Coinbase – czy to się opłaca?

Tak samo jak w przypadku akcji wszystkich innych spółek, cena COIN będzie zależeć od przyszłości Coinbase. Jeżeli giełda będzie się rozwijać – jej wycena wzrośnie. Jeśli zawiedzie zaufanie inwestorów – notowania COIN spadną. Ponadto istnieje możliwość, że cena spółki będzie częściowo skorelowana z ceną bitcoina. Jeżeli hossa na rynku kryptowalut się skończy, prawdopodobnie odbije się to negatywnie na notowaniach giełd kryptowalut, do których należy Coinbase.

Tekst nie jest poradą inwestycyjną. Decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama