Gensler: stablecoiny to żetony do pokera w kasynie na Dzikim Zachodzie | Wiadomości | CrypS.

Gensler: stablecoiny to żetony do pokera w kasynie na Dzikim Zachodzie

Michał Misiura
Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalut

Gary Gensler, udzielił wywiadu, w którym wyraził swoje wątpliwości związane z rynkiem kryptowalut. Wypowiedź przewodniczącego SEC odbiła się głośnym echem w branżowych mediach i wywołała obawy związane z dalszymi działaniami Komisji.

Podczas transmitowanego na żywo wywiadu dla The Washington Post, Gensler powiedział, że SEC przygotowuje obecnie raport na temat stablecoinów we współpracy z Sekretarz Skarbu Janet Yellen. Ponadto Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zabiega w Kongresie o przyznanie jej szerszych uprawnień do ich regulowania.

Stablecoiny działają teraz prawie jak żetony do pokera w kasynie, więc dodajmy je do analogii z Dzikim Zachodem – tu na Dzikim Zachodzie mamy wiele kasyn  i żetony do pokera, czyli stablecoiny, przy stołach do gier. Myślę, że jest po prostu wiele znaków ostrzegawczych, że może rozlać się mleko, i wolałbym to wyprzedzić. – powiedział Gensler.

Szef SEC zwrócił także uwagę na niezarejestrowane giełdy kryptowalut, które jego zdaniem mają w swojej ofercie wiele cyfrowych aktywów, mogących podlegać pod prawo związane z papierami wartościowymi. 

(…) naprawdę obawiam się, że będziemy nadal wnosić te sprawy o egzekucję. Ale będą problemy. Pojawią się na platformach pożyczkowych lub transakcyjnych. I szczerze mówiąc, kiedy to się stanie, myślę, że wiele osób ucierpi – ostrzegł przewodniczący SEC.

Gensler: większość kryptowalut nie przetrwa

Podczas rozmowy z Washington Post, szef SEC podkreślał także kilkukrotnie, że nie widzi szans na długoterminowe istnienie większości cyfrowych aktywów. Porównał przy tym obecny rynek kryptowalut do Ery Wolnej Bankowości na Dzikim Zachodzie w latach 1836-1863, kiedy banki na odległych obszarach Stanów Zjednoczonych, rozprowadzały prawie bezwartościową papierową walutę.

Historia mówi nam, że prywatne formy pieniędzy nie trwają długo. Nie sądzę, żeby istniała długoterminowa perspektywa przetrwania dla 5000 lub 6000 prywatnych form pieniędzy. – powiedział Gensler.

Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalutreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.