Ethereum zaliczyło pierwszy deflacyjny tydzień w historii | Wiadomości | CrypS.

Ethereum zaliczyło pierwszy deflacyjny tydzień w historii

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum eth

Około trzy miesiące temu w życie wszedł hard fork Ethereum nazwany London. Od tego czasu sieć nieustannie spala natywne tokeny ETH. Ostatni tydzień był jednak deflacyjny. Na platformie zostało bowiem spalone więcej tokenów niż wygenerowane.

Według danych z Watch the Burn, w ciągu ostatnich siedmiu dni spalono ponad 100 000 ETH. W tym samym czasie wydano tylko 93 000 ETH w ramach nagród dla górników. To stawia całkowitą emisję netto etheru na poziomie -8 600, czyli około 37 milionów dolarów.

Swój pierwszy dzień ujemnej emisji netto sieć przeżyła już na początku września.

Od czasu wprowadzenia EIP-1559 przez hard fork London, z sieci usunięto ETH o ogromnej wartości. W ciągu nieco ponad miesiąca, spalone zostały tokeny warte ponad miliard dolarów. Wcześniej zostałyby one wykorzystane do nagradzania górników. Obecnie, nagrody dla górników są wypłacane w formie opcjonalnych “napiwków” przekazywanych przez użytkowników sieci.

Jednak środki generowane z tych napiwków stanowią jedynie ułamek dawnych nagród. W ciągu ostatnich siedmiu dni do górników trafiło mniej niż 14 tysięcy ETH. Właśnie dlatego największa pula wydobywcza SparkPool sprzeciwiała się wprowadzeniu EIP1-559

Według Tokenview, projekty odpowiedzialne za spalenie największej liczby ETH to Fat Ape NFT, Parallel, XRUNE, Uniswap, OpenSea i USDC.

Watch the Burn wyświetla również procentową wartość “redukcji netto”, która wskazuje, o ile zmniejszyła się emisja etheru od czasu wprowadzenia EIP-1559. W tym tygodniu odsetek ten wynosi ponad 100%. Jest to więc kolejny dowód na to, że więcej eteru zostało spalone niż wyemitowane.

Strona sugeruje, że to zjawisko jest dobrą rzeczą, nazywając eter “ultradźwiękowym pieniądzem”.

ethereum eth



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.