Mining pool | Słownik | CrypS.

Mining pool

Mining pool – może być przetłumaczony jako „pula wydobywcza”. Jest to pewnego rodzaju wirtualna spółdzielnia wydobywcza, do której mogą dołączyć górnicy posiadający własne koparki. Następnie cała pula udostępnianej mocy obliczeniowej zajmuje się wydobywaniem bitcoinów, a wydobyte coiny dzielone są pomiędzy uczestników zgodnie z posiadaną przez nich mocą obliczeniową.

Takie rozwiązania zaczęły powstawać w momencie, gdy trudność wydobycia bloku była na tyle wysoka, że indywidualny „górnik” potrzebowałby bardzo dużo czasu na wydobycie jakichkolwiek kryptowalut. Dzięki dołączeniu do mining pool’a, posiadacze nawet pojedynczych koparek mogą czerpać z nich stałe przychody.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pul wydobywczych? Przeczytaj nasz artykuł Najciekawsze mining pool’e bitcoin 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.