BadgerDAO zhackowane. Projekt traci 120 mln USD | Wiadomości | CrypS.

BadgerDAO zhackowane. Projekt traci 120 mln USD

Redakcja
Akropolis hack DeFi

Badger DAO, protokół umożliwiający użytkownikom wykorzystanie Bitcoina jako zabezpieczenia w innych projektach DeFi został zhackowany. Według szacunków, skradziona kwota może opiewać nawet na 120 mln USD.

Raporty dotyczące hacku protokołu zaczęły pojawiać się w sieci wczoraj. Wiele osób twierdziło, ze napastnicy wymierzyli atak w interfejs użytkownika Badger DAO, a nie w podstawowe kontrakty protokołu.

Użytkownicy skarżyli się na otrzymywanie podejrzanych próśb o dodatkowe uprawnienia podczas obsługi swoich kont na platformie. Według początkowych szacunków, sprawcy mieli ukraść ponad 10 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Jednak firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina – PeckShield In., wykazała, że całkowita strata to ponad 120 mln USD w BTC i ETH.

Wkrótce potem projekt potwierdził, że otrzymał liczne zgłoszenia o “nieautoryzowanych wypłatach środków użytkowników”.

Jego inżynierowie rozpoczęli dochodzenie i w międzyczasie wstrzymali wszystkie smart kontrakty, aby “zapobiec dalszym wypłatom”. Badger nie podał jednak więcej szczegółów na temat dokładnej skradzionej kwoty. Póki co nie ujawnił też konkretnie co było punktem awarii.

W konsekwencji włamania, rodzima kryptowaluta Badgera (BADGER) spadła o 20% z dziennego maksimum na poziomie 29 dolarów do 22 dolarów.

Zaledwie kilka dni temu, informowaliśmy o innym hacku protokołu DeFi. W tym wypadku napastnicy ukradli około 30 mln w ETH i MATIC.

Akropolis hack DeFi



reklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.