Badger DAO, protokół umożliwiający użytkownikom wykorzystanie Bitcoina jako zabezpieczenia w innych projektach DeFi został zhackowany. Według szacunków, skradziona kwota może opiewać nawet na 120 mln USD.
Raporty dotyczące hacku protokołu zaczęły pojawiać się w sieci wczoraj. Wiele osób twierdziło, ze napastnicy wymierzyli atak w interfejs użytkownika Badger DAO, a nie w podstawowe kontrakty protokołu.
Użytkownicy skarżyli się na otrzymywanie podejrzanych próśb o dodatkowe uprawnienia podczas obsługi swoich kont na platformie. Według początkowych szacunków, sprawcy mieli ukraść ponad 10 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Jednak firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina – PeckShield In., wykazała, że całkowita strata to ponad 120 mln USD w BTC i ETH.
Wkrótce potem projekt potwierdził, że otrzymał liczne zgłoszenia o „nieautoryzowanych wypłatach środków użytkowników”.
Jego inżynierowie rozpoczęli dochodzenie i w międzyczasie wstrzymali wszystkie smart kontrakty, aby „zapobiec dalszym wypłatom”. Badger nie podał jednak więcej szczegółów na temat dokładnej skradzionej kwoty. Póki co nie ujawnił też konkretnie co było punktem awarii.
W konsekwencji włamania, rodzima kryptowaluta Badgera (BADGER) spadła o 20% z dziennego maksimum na poziomie 29 dolarów do 22 dolarów.
Zaledwie kilka dni temu, informowaliśmy o innym hacku protokołu DeFi. W tym wypadku napastnicy ukradli około 30 mln w ETH i MATIC.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
