Z projektu MonoX skradziono 30 mln USD w MATIC i WETH | Wiadomości | CrypS.

Z projektu MonoX skradziono 30 mln USD w MATIC i WETH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bug bounty hack

Projekt DeFi MonoX zapewniający pule pojedynczych tokenów, padł ofiarą hakerów. Wczesne szacunki wskazują, że sprawcy zdołali przejąć ponad 30 milionów dolarów w różnych kryptowalutach.

Protokół potwierdził włamanie na Twitterze. Zespół wyjaśnił, że wykorzystany został kontrakt swapowy. To spowodowało wzrost ceny tokena MONO do niebotycznego poziomu.

Napastnicy wykorzystali monetę do zakupu kilku innych cyfrowych aktywów. Według szacunków, całkowita skradziona kwota wynosi około 31 milionów dolarów. Obejmują one 18 milionów dolarów w WETH i ponad 10 milionów dolarów w Polygon (MATIC).

Wśród innych skradzionych aktywów znalazły się też: WBTC, GHST, DUCK, IMX, MIM i LINK.

Do tej pory MonoX nie podał więcej szczegółów na temat włamania, poza tym, że chciałby nawiązać bezpośredni kontakt z hakerem w celu rozwiązania problemu.

Jest to już kolejny incydent, którego ofiarą jest protokół DeFi. Na łamach naszego portalu regularnie informujemy o tego typu sytuacjach.

bug bounty hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.