bZx Network zhackowane na 55 mln USD | Wiadomości | CrypS.

bZx Network zhackowane na 55 mln USD

Zerelik Maciej
Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USD

Popularny protokół DeFi bZx stracił 55 milionów dolarów w wyniku hacku, podczas którego napastnik uzyskał dostęp do kluczy prywatnych. Póki co nie wiadomo w jaki sposób został przeprowadzony atak.

bZx poinformował, że naruszony został klucz prywatny zabezpieczający jego smart kontrakty na Polygon i Binance Smart Chain (BSC).

Po zhackowaniu klucza prywatnego, anonimowy napastnik skutecznie wydrenował aktywa o wartości 55 milionów dolarów z puli płynności. Tak przynajmniej wynika z szacunków Slow Mist.

Około 25% tej kwoty zostało utracone z portfela, a reszta należała do jego użytkowników. Aby zapobiec dalszym stratom, zespół poprosił swoich użytkowników o cofnięcie uprawnień, które przyznali dotkniętym kontraktom.

Zespół dodał, że jego smart kontrakt Ethereum nie ucierpiał i jest bezpieczny. Dlaczego? Był on bowiem zabezpieczony przez wielostronny kontrakt i zarządzany przez DAO.

Póki co nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób hakerzy ukradli klucz prywatny kontrolujący kontrakty Polygon i BSC. Oczekuje się, że w najbliższych dniach zostanie przedstawiony raport dot. całej sprawy.  Warto zauważyć, że bZx został zaatakowany również w zeszłym roku. Później zespół twierdził, że udało mu się odzyskać środki.

Incydenty takie jak włamanie na bZx nie są rzadkością w przypadku projektów opartych na Binance Smart Chain i Polygon. W tym roku miało miejsce przynajmniej kilkanaście podobnych sytuacji.

Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USD
reklama
reklama