Wrapped Bitcoin [WBTC] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Wrapped Bitcoin

#9848 WBTC
$67,374.74 1.12%
All Time High (ATH)
$73,505.73
14.03.2024
Market Cap
$10.43 B 1.12%
Rank 9848 / 3,712
Wolumen (24h)
$163.15 M 1.12%
10,992,190 BTC
Podaż obiegowa
154782.19
Max ∞

Wykres Wrapped Bitcoin - Kurs WBTC

Przelicznik WBTC

WBTC
Wrapped Bitcoin [WBTC]
USA
USD
Polska
PLN

Wrapped Bitcoin - FAQ

Czym jest Wrapped Bitcoin (WBTC)?

Dlaczego WBTC został stworzony?

Jak działa mechanizm zabezpieczania WBTC przez Bitcoin?

Czy są inne formy "opakowanego" Bitcoin poza WBTC?

Kto stoi za projektem WBTC?

Do czego mogę używać WBTC?

Czy transakcje WBTC są szybsze niż Bitcoin?

Kryptowaluta Wrapped Bitcoin - Informacje

Kiedy myślisz o Bitcoinie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie rewolucyjną kryptowalutę, która zmieniła oblicze cyfrowych finansów. Jednak zastosowanie Bitcoin jako waluty w ekosystemie Ethereum do tej pory było niemożliwe, dopóki nie pojawił się Wrapped Bitcoin (WBTC).

Kluczowe informacje:

  1. Wrapped Bitcoin (WBTC) to wersja Bitcoin dostosowana do ekosystemu Ethereum.
  2. Dzięki WBTC, Bitcoin zyskuje płynność w ramach DeFi (zdecentralizowane finanse) na Ethereum.
  3. WBTC jest zawsze zabezpieczony przez Bitcoin w stosunku 1:1, co gwarantuje jego wartość.
  4. WBTC przełamał techniczne i koncepcyjne bariery, umożliwiając Bitcoinowi wejście do świata DeFi na Ethereum.

Co to jest WBTC?

Wrapped Bitcoin, inaczej WBTC, to Bitcoin przekształcony w token w sieci Ethereum. Wprowadzony w styczniu 2019 roku, WBTC to token oparty na standardzie Ethereum ERC-20, który jest zawsze zabezpieczony Bitcoinem w stosunku 1:1. Oznacza to, że jeden WBTC zawsze równa się jednemu Bitcoinowi. Wprowadzenie WBTC pozwoliło użytkownikom Bitcoin na interakcje z aplikacjami zdecentralizowanymi (dApps) w ekosystemie Ethereum, a przede wszystkim z DeFi (zdecentralizowane finanse).

Zalety WBTC

Dzięki WBTC, zdecentralizowane giełdy (DEXs) i inne aplikacje DeFi działające w sieci Ethereum zyskały większą płynność. Zwiększona płynność przyciągnęła więcej handlowców, giełd i portfeli do akceptowania WBTC, co z kolei spowodowało wzrost wartości rynku WBTC. WBTC wprowadził również nowy poziom interoperacyjności pomiędzy Bitcoinem a Ethereum, tworząc most pomiędzy dwoma największymi kryptowalutami.

Jak działa WBTC?

Proces tworzenia WBTC rozpoczyna się od skierowania zapytania do handlowca o zamianę Twojego Bitcoin na tokeny ERC-20 oparte na Ethereum. Po weryfikacji Twojego zapytania oraz przeprowadzeniu procedur KYC i AML, odpowiednia ilość WBTC jest tworzona i przesyłana na Twój adres Ethereum. W dowolnym momencie możesz także zamienić WBTC z powrotem na Bitcoin, co prowadzi do zniszczenia odpowiedniej ilości tokenów WBTC.

Kto stworzył Wrapped Bitcoin?

Inicjatorami projektu Wrapped Bitcoin byli BitGo Inc, Kyber Network i Ren (dawniej Republic Protocol). Konsorcjum to opublikowało biały dokument (whitepaper) dotyczący WBTC 24 stycznia 2019 r., a token został oficjalnie wprowadzony 31 stycznia tego samego roku. Od tego czasu dołączyło wielu innych handlowców, a kontrolę nad WBTC sprawuje zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO).


WBTC to przełomowa innowacja, która połączyła dwa najważniejsze ekosystemy kryptowalut: Bitcoin i Ethereum. Dzięki WBTC, wartość i płynność Bitcoin mogły być wykorzystywane w rosnącym ekosystemie DeFi w sieci Ethereum, co otworzyło drzwi do nowych możliwości dla inwestorów i entuzjastów kryptowalut na całym świecie.

Wrapped Bitcoin Giełdy - gdzie kupić

Wrapped Bitcoin - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

WBTC $67,374.74 1.12%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.