Wieloryby korzystają z korekty i skupują 3 memecoiny po niższych cenach | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby korzystają z korekty i skupują 3 memecoiny po niższych cenach

Wieloryby memecoiny

Od początku weekendu na wykresach cenowych większości kryptowalut widzimy czerwień. Konflikt na linii Iran – Izrael doprowadził do spadku kursu bitcoina do prawie 60 tys. dolarów, co wywołało wielomilionowe likwidacje i pogłębienie się cen pozostałych tokenów. Wieloryby momentalnie więc ruszyły na zakupy skupiając się na trzech memecoinach z sieci Solany.


  • Rynek kryptowalut krwawi, a zwłaszcza segment memecoinów, którego marketcap spadł w ciągu 24h o 10,78%,
  • W dół leci wiele tokenów wybijanych w sieci Solany, która w ostatnich dniach doświadczyła sporych problemów z realizacją transakcji,
  • Wieloryby wykorzystały momentalnie pogłębienie się korekty wśród memicznych kryptowalut i zaczęły akumulować tokeny SLER, BOME oraz BODEN.

Jak jest krwawo, to warto coś dokupić na dołku

Na rynku cyfrowych aktywów znów się gorąco, a to za sprawą silnej korekty wywołanej napięciami geopolitycznymi między Iranem a Izraelem. O genezie i ostatnich wydarzeniach dotyczących działań wojskowych między tymi państwami pisaliśmy w tym miejscu.

W nocy z soboty na niedzielę kurs bitcoina był bliski spadku do poziomu 60 tys. dolarów, co jeszcze bardziej zaniepokoiło wielu inwestorów, którzy mogli dojść do wniosku, że kryptowaluta jednak nie spełnia swojej roli ”safe haven”.

Mizernie wygląda ostatnio sytuacja w ekosystemie Solany. Przypomnijmy, że sieć ta ponownie zmaga się z problemami z poprawnym funkcjonowaniem. Lwia część realizowanych transakcji za jej pośrednictwem po prostu nie dochodziła do skutku, a użytkownicy skarżyli się również za spowolnienie tego blockchaina.

Kurs SOL w ciągu ostatnich 7 dni spadł o 36% wyrysowując swoje lokalne dno cenowe na poziomie 116 dolarów.

Wykres cenowy SOL w skali tygodnia. Źródło: TradingView

Na południe skierowały się także ceny wielu memecoinów, które są wybijane w tej sieci. Dogwifhat (WIF) oraz Bonk (BONK) w ciągu ostatnich 7 dni potaniały o 24% i 34%. Co będzie dalej z “gwiazdami” memecoinowej hossy? Jak widać, chwilowe zatrzęsienie na rynku nie oznacza paniki i ucieczki z niego, bowiem sam wolumen handlowy w sektorze memicznych kryptowalut w ciągu ostatniej doby wzrósł o 34,12% i wynosi 13,2 mld dolarów.

Szczególną uwagę zwrócono na działania wielorybów wokół trzech tokenów z blockchaina Solany. Konto śledzące ruchy rynkowe grubych ryb – Lookonchain – wskazało w opublikowanym niedawno poście na X na akumulację przez nich SLERF, BOME oraz BODEN.

Wieloryby wypłacają swoje zasoby SOL ze scentralizowanych giełd, by zamienić je na DEX-ach na memecoiny, które ostatnio mocno potaniały. To natomiast może oznaczać, że ci inwestorzy w dalszym ciągu wierzą w to, że wartość rynkowa tych coinów w niedalekim czasie znów wzrośnie.

SLERF w porównaniu z ceną sprzed 7 dni jest tańczy o 18,79% i kosztuje obecnie 0,35 dolara. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs wzrósł o 31,28%.

BOME natomiast nadal spada i od wczoraj potaniał o 12%. W skali tygodnia token traci 36% swojej wartości i kosztuje 0.0089 dolara.

BODEN jest handlowany obecnie po cenie 0,65 dolara, co oznacza skok o 10% w ciągu doby. Kryptowaluta potrzebuje jeszcze 8,5%, by odrobić straty z tego tygodnia.

Wieloryby memecoiny



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.