Co dalej z Solaną? Sieć mocno zwolniła i pojawiły się nowe problemy | Wiadomości | CrypS.

Co dalej z Solaną? Sieć mocno zwolniła i pojawiły się nowe problemy

Jacek Walewski
Solana

W ostatnich tygodniach w sieci Solana zrobiło się gorąco. Głównie za sprawą ruchu, jaki w tym blockchainie wywołały memecoiny. Rosnący popyt na nie doprowadził jednak do zatorów w łańcuchu. 


  • Solana ma poważny problem. Chodzi o to, że sieć nie radzi sobie z dużym popytem na aktywa, które na niej bazują,
  • Do tego w sieci pojawiła się teoria, zgodnie z którą w ramach blockchaina trwa… wojna domowa pomiędzy walidatorami.

Solana nie nadaje się do dalszej adopcji?

W środę dyrektor ds. strategii Fundacji Solana, Austin Federa, zamieścił na X opis aktualnej sytuacji. Przekazał, że znana jest już geneza problemu sieci. Chodzi o wdrożenie protokołu QUIC.

Nie spodziewano się tempa, w jakim zapotrzebowanie na Solanę będzie rosło, powodując w ciągu kilku dni zmianę [statusu] z „odpowiedniej [sieci], ale wymagającej poprawy” na „niewystarczającą”

– napisał.

Dodał, że fundacja przeznaczyła więcej zasobów na kolejne swoje działania – np. na nowego klienta – Firedancer. Jego celem jest zwiększenie odporności Solany.

Wojna domowa?

Czujecie się uspokojeni? Mamy więc złe wieści. Po sieci krąży też dość dziwna teoria, wedle której w Solanie trwa wojna domowa. Duo Nine twierdzi, że to, co dzieje się w sieci, to właśnie owoc owego konfliktu.

Analityk uważa, że główne persony tego dramatu przeprowadzają przeciwko sobie ataki DDoS, aby zyskać pierwszeństwo w dodawaniu swoich transakcji do blockchaina. Tak, brzmi to… dziwnie. Jeżeli to jednak prawda, za Solaną stoją dość infantylni ludzie. W efekcie bowiem cała sieć traci.

Duo Nine tłumaczy, jak to wszystko może wyglądać. Ponad 100 portfeli botów może atakować portfele Solana za pomocą spamu. Aby to zrobić, strona atakująca bombarduje ofiarę transakcjami zawierającymi minimalną ilość SOL. I właśnie to powoduje, że blockchain się zapycha.

Wszystko to – jeżeli to prawda – może spowodować, że użytkownicy zaczną uciekać z Solany. Oberwą wtedy także walczący ze sobą walidatorzy. Projekt może więc nie wykorzystać swojej wielkiej szansy, która przed nim stanęła.

Solana



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.