W grudniu wyemitowano zero USDT, USDC, BUSD i TUSD | Wiadomości | CrypS.

W grudniu wyemitowano zero USDT, USDC, BUSD i TUSD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
stablecoiny

Stablecoiny cały czas odgrywają bardzo istotną rolę w branży kryptowalut. Trwający rynek niedźwiedzia spowodował, że USDT i USDC odnotowały ogromny wzrost kapitalizacji rynkowej w tym roku.


Jednak czołowi emitenci stablecoinów najwyraźniej zrobili sobie przerwę od drukowania w grudniu. Wszystko ze względu na ogromne zamieszanie wywołane upadkiem FTX i spadek aktywności na rynku. Według danych z “Stablecoin Printer” w ostatnim miesiącu 2022 roku nie wyemitowano żadnego USDT, USDC, BUSD ani TUSD.

W rzeczywistości dwa największe stablecoiny według kapitalizacji rynkowej nie były dodrukowywane w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nowy USDT został wyemitowany po raz ostatni w maju 2022 roku, podczas gdy USDC w czerwcu.

USDT vs USDC – walka o dominację

Oba tokeny toczyły nieustanną walkę o dominację, a depeg i późniejszy upadek nieistniejącego już algorytmicznego stablecoina Terra  – UST – pomogły w zniwelowaniu luki między nimi.

USDT spoczął na laurach z powodu obaw o rozprzestrzenianie się zarazy wywołanej przez Terrę. USDC, z drugiej strony, odnotował wzrost zaufania konsumentów wśród niejasności związanych z rezerwami Tethera. Zaowocowało to 4% wzrostem YTD z 42,9 mld USD do 44,6 mld USD.

Upadek Terra pozostawił też próżnię w ekosystemie Cosmos. To tam algorytmicznie powiązany z dolarem amerykańskim UST był intensywnie wykorzystywany w całej swojej połączonej rodzinie blockchainów. Circle wykorzystał szansę na natywne uruchomienie USDC na Cosmos na początku 2022 roku.

Tymczasem stablecoin od Binance – BUSD – jest kolejnym znaczącym pretendentem, który odnotował wzrost. BUSD ponad dwukrotnie zwiększył swoją kapitalizację rynkową od początku 2022 roku do listopada. Pomimo spadku w kolejnych tygodniach, stablecoin zdołał dodać 12% do swojej kapitalizacji rynkowej YTD.

stablecoiny



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.