Bear market (rynek niedźwiedzia) | Słownik | CrypS.

Bear market (rynek niedźwiedzia)

Bear market czyli “niedźwiedzi rynek” ma miejsce wtedy, gdy rynek doświadcza długotrwałych spadków cen. Zazwyczaj określa on stan, w którym ceny danych aktywów spadają o 20% lub więcej, w stosunku do ostatnich szczytów. Rynek niedźwiedzi charakteryzuje się tendencją spadkową, która w oczach inwestorów będzie się utrzymywać, co z kolei utrwala spiralę spadku cen. Niedźwiedzi rynek zyskał swoją nazwę, od niedźwiedzia, który podczas ataku macha łapami w dół.
Etapy niedźwiedziego rynku

Niedźwiedzie rynki mają zazwyczaj cztery różne etapy:

  1. Pierwsza faza charakteryzuje się wysokimi cenami i wysokim poziomem sentymentu inwestorów. Pod koniec tej fazy inwestorzy zaczynają wycofywać się z rynków i czerpać zyski.
  2. W drugiej fazie ceny akcji zaczynają gwałtownie spadać, aktywność handlowa i zyski przedsiębiorstw zaczynają maleć, a wskaźniki ekonomiczne, które kiedyś mogły być pozytywne, zaczynają być poniżej średniej. Niektórzy inwestorzy zaczynają wpadać w panikę. Jest to określane mianem kapitulacji.
  3. Trzecia faza pokazuje, że spekulanci zaczynają wchodzić na rynek, co w konsekwencji podnosi niektóre ceny i wolumen.
  4. W czwartej i ostatniej fazie, ceny akcji nadal spadają, jednak powoli. W miarę jak niskie ceny i dobre wiadomości zaczynają ponownie przyciągać inwestorów, rynki niedźwiedzie zaczynają prowadzić do hossy.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.