Visa planuje wprowadzić płatności stablecoinami do głównego nurtu

Visa planuje wprowadzić płatności stablecoinami do mainstreamu

Redaktor: Michał Misiura
visa

Gigant płatniczy Visa rozwija swoje plany dotyczące Web3. Tym razem firma opublikowała ogłoszenie o pracę, w którym poszukuje do swojego zespołu ds. kryptowalut doświadczonych programistów będących pasjonatami Web3.


Web3 odnosi się do kolejnej poważnej ewolucji Internetu, zbudowanej na blockchainach, które mogą dać użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi. Visa twierdzi, że od pewnego czasu skupia się na budowaniu produktów dla tej przestrzeni.

– Zespół Visa Crypto Team buduje następną generację produktów, aby ułatwić handel w cyfrowym i mobilnym życiu każdego człowieka – napisano w komunikacie. – Skupiamy się na budowaniu intuicyjnych funkcji, które ujawniają nową wartość dla naszych klientów.

Nieco bardziej wylewny, jeśli chodzi o szczegóły, okazał się szef Visa ds. Crypto, Cuy Sheffield, który napisał w poniedziałek na Twitterze:

– Mamy ambitny roadmap krypto-produktów Visa i właśnie otworzyliśmy kilka zapytań dla starszych inżynierów oprogramowania, aby pomogli nam we wprowadzaniu publicznych sieci blockchain i płatności stablecoinami do głównego nurtu. Szczególnie zainteresuje nas doświadczenie w korzystaniu z Github Copilot i innych narzędzi inżynieryjnych wspomaganych przez sztuczną inteligencję do pisania i debugowania inteligentnych kontraktów.

Ofertę pracy dla inżyniera w Londynie skierowano do osób, które są w stanie zrozumieć ostatnie aktualizacje sieci Ethereum, a w szczególności ERC-4337, standard emisji tokenów na blockchainie. Ethereum to blockchain stojący za ETH, drugą pod względem kapitalizacji kryptowalutą na świecie. W ogłoszeniu wskazano również kandydatów znających protokoły bezpieczeństwa i zasady przechowywania kluczy prywatnych.

Kontynuacja planów mimo zawirowań na rynku

Wcześniej wydawało się, że po bankructwie giełdy kryptowalutowej FTX w listopadzie ubiegłego roku Visa wycofuje się ze swojej działalności kryptowalutowej. Firma miała plany wprowadzenia kryptowalutowych kart debetowych do 40 nowych krajów, ale wstrzymała ten projekt po upadku FTX.

W lutym Visa wskazała, że pomimo wyzwań i niepewności w ekosystemie kryptowalut, nadal wierzy, że „waluty cyfrowe wspierane walutą fiducjarną, działające na publicznych blockchainach, mają potencjał, aby odegrać ważną rolę w ekosystemie płatności”.

Firma w zeszłym roku złożyła również nowe wnioski o znak towarowy, które zdradzały potencjalne plany dotyczące portfela kryptowalutowego i produktu metaverse. Rzecznik Visa powiedział jednak w lutym, że „ostatnie głośne porażki w sektorze kryptowalut są przypomnieniem, że mamy długą drogę do przebycia, zanim kryptowaluty staną się częścią głównego nurtu płatności i usług finansowych”.

visa

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.