Utracone tokeny ETH mają wartość ponad 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Utracone tokeny ETH mają wartość ponad 1 mld USD

Redaktor: Michał Misiura
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

W wyniku błędów i własnych pomyłek użytkownicy trwale stracili dostęp do 636 000 ETH (~1,15 mld USD) od momentu uruchomienia sieci. Takie wyliczenia przedstawił dyrektor Coinbase Conor Grogan. Kwota ta odpowiada 0,5% eteru znajdującego się w obiegu.


Badacz przypomniał niektóre z najbardziej głośnych incydentów:

  • 513 746 ETH zostało zablokowane z powodu błędu z wielopodpisowym portfelem smart contract firmy Parity;
  • Giełda QuadrigaCX, która zamknęła się ze stratą 137 milionów dolarów, straciła 60 000 ETH z powodu błędnego kontraktu;
  • Projekt NFT AkuDreams trwale zamroził 11 500 ETH w emisji tokenów z powodu błędu w swoim smart kontrakcie.

Użytkownicy wysłali również łącznie 24 000 ETH na adres burn z nieznanych powodów.

Skategoryzowałem tysiące przypadków literówek, błędów użytkowników i błędnych kontraktów dotyczących ETH – napisał Grogan na Twitterze.

Podkreślił, że to ponad 1,1 miliarda dolarów jest bardzo niedoszacowaną wartością rzeczywistej ilości utraconych ETH.

Badanie obejmuje po prostu wszystkie przypadki, w których kryptowaluta została trwale zablokowana. I na przykład nie obejmuje utraconych kluczy prywatnych lub rzeczy takich jak rzekomo zapomniane portfele, takie jak Genesis.

Przypomnijmy, że deweloper Parity Technologies naciskał na hardfork Ethereum, poprzez który można by odblokować środki po ich utracie.

Ogromna wartość utraconych BTC

Dla porównania, wartość bezpowrotnie utraconych BTC jest znacznie wyższa. Jedno z badań wskazuje, że do końca 2022 roku utracono ok. 4 mln BTC, co stanowi równowartość 113 mld USD w obecnych cenach. To niesamowita kwota, która może uświadamiać, jak dużej uwagi wymaga bezpieczne korzystanie z kryptowalut.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.