Tureckie służby celne skonfiskowały ponad 500 przemycanych koparek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Tureckie służby celne skonfiskowały ponad 500 przemycanych koparek kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
btc miner

Tureckie służby celne zablokowały nielegalny przemyt sprzętu do wydobywania bitcoinów. Według doniesień medialnych, to największa liczba przechwyconych urządzeń tego typu w Turcji.  Po uzyskaniu informacji o możliwym przemycie tureckie służby celne i wywiadowcze dokonały nalotu na magazyn znajdujący się w miejscowości Karabağlar, gdzie ujawniono 501 koparek ASIC Bitcoin w szczelnie zapakowanych kartonach.

Służby celne podały, że szacunkowa wartość przejętego sprzętu wynosi 5 mln TRY, czyli około 600 tys. USD. W ramach śledztwa zatrzymano czterech podejrzanych. Według doniesień medialnych, organy ścigania przeprowadzają kolejną operację tego typu w Stambule, największym mieście i głównym punkcie kontroli celnej w Turcji.

Application-Specific Integrated Circuits (ASIC) są najbardziej popularnym sprzętem do wydobywania bitcoinów, ale są również znane z wysokiego zużycia energii elektrycznej. W ostatnim czasie problem jej nadmiernej eksploatacji przez koparki znalazł się w centrum zainteresowania, gdy Elon Musk zrezygnował z tego powodu z przyjmowania płatności w BTC za samochody Tesla.

Turcja zmienia podejście do kryptowalut

Turcja, która była niegdyś znana jako kraj prezentujący bardzo liberalne podejście do kryptowalut, w ostatnim czasie nasiliła wysiłki zmierzające do uregulowania rynku i przeciwdziałania oszustwom. Jednym z motorów zmian stało się zamieszanie wokół giełdy Thodex. W ubiegłym miesiącu turecka platforma wymiany kryptowalut wstrzymała działalność z powodu zniknięcia jej dyrektora, który według niektórych szacunków zabrał ze sobą kryptowaluty o wartości 2 mld USD. Wkrótce po tym, jak turecka policja zatrzymała 62 podejrzanych w śledztwie dotyczącym Thodex, inna lokalna giełda, Vebitcoin, również zamknęła działalność.

Niedawno turecki minister skarbu i finansów Lütfi Elvan ogłosił, że Komisja Śledcza ds. Przestępstw Finansowych (MASAK) ma pełne uprawnienia do audytowania i nadzorowania giełd kryptowalut. W ramach przeciwdziałania oszustwom i nielegalnemu handlowi pieniędzmi, każda giełda działająca na rynku tureckim jest zobowiązana do informowania MASAK o transakcjach kryptowalutowych powyżej 10 000 TRY (1200 USD).

btc miner



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.