Turecki rząd będzie śledził krypto transakcje powyżej 1200 USD | Wiadomości | CrypS.

Turecki rząd będzie śledził krypto transakcje powyżej 1200 USD

Redakcja
turcja cbdc

Giełdy kryptowalutowe działające w Turcji muszą teraz informować Komisję Śledczą ds. Przestępstw Finansowych (MASAK), o wszelkich krypto transakcjach powyżej 10 000 lirów tureckich (1 200 USD).

Turecki minister skarbu i finansów Lütfi Elvan ogłosił nową politykę podczas transmisji na żywo w CNN Turk.

Dwa tygodnie po scamie na 150 milionów dolarów z udziałem głównej giełdy kryptowalut w Turcji, Elvan podzielił się aktualizacjami na temat rządowego projektu regulacji kryptowalut. Bank centralny Turcji zdefiniował kryptowalutę jako aktywo niepieniężne i zakazał używania kryptowaluty jako formy płatności.

Elvan zauważył, że drugim krokiem było przyznanie MASAKowi uprawnień do audytowania i nadzorowania giełd kryptowalutowych. Według Elvana, MASAK przygotował wytyczne, które obejmują zasady i kary za zgłaszanie transakcji.

MASAK ma pełną władzę audytową nad giełdami kryptowalut.Platformy handlu kryptowalutami są teraz zobowiązane do udostępniania informacji o swoich aktywnych użytkownikach z MASAK. Są odpowiedzialni za wszelkie podejrzane działania na swoich platformach. Są również odpowiedzialni za powiadamianie MASAK o wszelkich transakcjach o wartości ponad 10 000 lirów tureckich w ciągu 10 dni po dokonaniu obrotu.

Elvan ogłosił, że projekt prawny został przygotowany we współpracy z Agencją Regulacji i Nadzoru Bankowego, Radą Rynków Kapitałowych i Administracją Skarbową pod przewodnictwem wiceministra.

Minister dodał, że podczas badania wzięto również pod uwagę opinie lokalnych ekspertów i przedstawicieli giełd. Ostateczny projekt będzie wkrótce gotowy do zatwierdzenia przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana.

W kwietniu informowaliśmy, że turecka policja zatrzymała 62 osoby powiązane z giełdą kryptowalutową Thodex. Według lokalnych ekspertów, Turcja potrzebuje jasnych regulacji i sprawiedliwego opodatkowania kryptowalut, aby uniknąć dalszej represji lokalnych użytkowników.

turcja cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.