Turecki rząd będzie śledził krypto transakcje powyżej 1200 USD | Wiadomości | CrypS.

Turecki rząd będzie śledził krypto transakcje powyżej 1200 USD

Zerelik Maciej
turcja cbdc

Giełdy kryptowalutowe działające w Turcji muszą teraz informować Komisję Śledczą ds. Przestępstw Finansowych (MASAK), o wszelkich krypto transakcjach powyżej 10 000 lirów tureckich (1 200 USD).

Turecki minister skarbu i finansów Lütfi Elvan ogłosił nową politykę podczas transmisji na żywo w CNN Turk.

Dwa tygodnie po scamie na 150 milionów dolarów z udziałem głównej giełdy kryptowalut w Turcji, Elvan podzielił się aktualizacjami na temat rządowego projektu regulacji kryptowalut. Bank centralny Turcji zdefiniował kryptowalutę jako aktywo niepieniężne i zakazał używania kryptowaluty jako formy płatności.

Elvan zauważył, że drugim krokiem było przyznanie MASAKowi uprawnień do audytowania i nadzorowania giełd kryptowalutowych. Według Elvana, MASAK przygotował wytyczne, które obejmują zasady i kary za zgłaszanie transakcji.

MASAK ma pełną władzę audytową nad giełdami kryptowalut.Platformy handlu kryptowalutami są teraz zobowiązane do udostępniania informacji o swoich aktywnych użytkownikach z MASAK. Są odpowiedzialni za wszelkie podejrzane działania na swoich platformach. Są również odpowiedzialni za powiadamianie MASAK o wszelkich transakcjach o wartości ponad 10 000 lirów tureckich w ciągu 10 dni po dokonaniu obrotu.

Elvan ogłosił, że projekt prawny został przygotowany we współpracy z Agencją Regulacji i Nadzoru Bankowego, Radą Rynków Kapitałowych i Administracją Skarbową pod przewodnictwem wiceministra.

Minister dodał, że podczas badania wzięto również pod uwagę opinie lokalnych ekspertów i przedstawicieli giełd. Ostateczny projekt będzie wkrótce gotowy do zatwierdzenia przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana.

W kwietniu informowaliśmy, że turecka policja zatrzymała 62 osoby powiązane z giełdą kryptowalutową Thodex. Według lokalnych ekspertów, Turcja potrzebuje jasnych regulacji i sprawiedliwego opodatkowania kryptowalut, aby uniknąć dalszej represji lokalnych użytkowników.

turcja cbdc
reklama
reklama

Dodaj komentarz